Skip to main content

Wypożyczenie sprzętu medycznego — gdzie, za ile i na co zwrócić uwagę?

1 Comment

Wypożyczalnie sprzętu medycznego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo doskonale odpowiadają one na potrzeby zarówno osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów czy personelu medycznego. Refundacja proponowana przez NFZ z reguły dotyczy niewielkiej grupy niezbędnych produktów, pozwalając na zakup ograniczonej ilości sprzętu. Wiele osób decyduje się więc na jego wypożyczenie, by ograniczyć koszty, związane z pojawieniem się choroby czy urazu. Gdzie można wypożyczyć sprzęt medyczny i na co zwrócić uwagę, podejmując taką decyzję?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego - gdzie, za ile i na co zwrócić uwagę?

Jak wygląda wypożyczenie sprzętu medycznego w praktyce?

W wypożyczalniach sprzętu medycznego dostępne są przedmioty i urządzenia z różnych grupy. To np. przedmioty ortopedyczne, takie jak laski i wózki inwalidzkie, balkoniki, kule pachowe i łokciowe czy ortezy, a także środki pomocnicze, jak chociażby inhalatory, koncentratory tlenu czy materace przeciwodleżynowe. Dobra wypożyczalnia sprzętu medycznego, jaką jest, chociażby Sklep medyczny Patronus, zadba również o fachową konsultację i wsparcie w doborze odpowiedniego rozwiązania. Dzięki pomocy doświadczonego personelu możemy zaoszczędzić czas, podejmując przy tym właściwe decyzje i dopasowując zaopatrzenie medyczne i rehabilitacyjne do schorzenia i rzeczywistych potrzeb pacjenta.

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu sprzętu medycznego?

Tymczasowa utrata sprawności, związana z chorobą lub wypadkiem, zazwyczaj wiąże się z pogorszeniem jakości codziennego funkcjonowania. Odpowiednio dobrany sprzęt medyczny umożliwia szybszy powrót do pełnej sprawności, poprawiając przy tym komfort pacjenta oraz ułatwiając sprawowanie nad nim opieki. Wypożyczając lub kupując sprzęt medyczny, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim sprzęt musi być dobrany do potrzeb osoby, która będzie z niego korzystała. Dotyczy to, chociażby materaca przeciwodleżynowego, który ma za zadanie wspomagać leczenie chorego, ale również opóźniać postępujące procesy chorobowe. Istotne będą tutaj również wymiary produktów czy ich ergonomia. Co ważne, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny nie podlega zwrotom po otworzeniu opakowania. Dzięki skorzystaniu z usług wypożyczalni sprzętu medycznego możliwe staje się natomiast sprawdzenie kilku produktów. Jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy zastanawiamy się nad ich zakupem, co z reguły wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów.

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

 

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

Wypożyczalnie sprzętu medycznego to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pomocy na określony czas, a nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego sprzętu. To również spore ułatwienie dla tych, którzy chcą wypróbować urządzenie przed jego zakupem. Sporym atutem są w tym przypadku korzyści finansowe, płynące z wypożyczenia sprzętu. Jego ceny rynkowe są bowiem z reguły bardzo wysokie, przekraczając często możliwości chorych osób i ich opiekunów. Dzięki wypożyczeniu sprzętu, koszty ponosi się wyłącznie wtedy, gdy jest on niezbędny, a jego zwrot nie przysparza żadnych problemów. Co więcej, urządzenia takie są zdezynfekowane oraz w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Ich regularny serwis daje gwarancję bezpieczeństwa, a także wsparcia w momencie awarii. Produkty są przygotowane do użycia i sprawdzane przed wydaniem, co zapewnia komfort psychiczny i pewność, że ich użytkowanie będzie pozbawione jakiegokolwiek ryzyka.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Renata · 2 miesięcy temu
    Niestety moja obecna sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, żeby korzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego. To super opcja, która pomaga zaoszczędzić. Mam wrażenie, że bardzo mało się o tym mówi i ludzie nie są świadomi tego, że istnieją takie miejsca.