Skip to main content

Ranking - Top 10 Gospodarstw agroturystycznych w woj. mazowieckim

1 Comment

Gospodarstwa agroturystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Nic dziwnego, bo umożliwiają one odpoczynek w zgodzie z naturą, a często również degustację regionalnych potraw, przygotowywanych z produktów z własnych sadów i warzywniaków. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad taką formą urlopu w województwie mazowieckim, koniecznie przeczytaj nasz ranking najlepszych obiektów w tym regionie.

Ranking najlepszych gospodarstw agroturystycznych w województwie mazowieckim

1. Agroturystyka Leśniczówka Kryńszczak — dom wakacyjny z basenem

Agroturystyka Leśniczówka Kryńszczak usytuowana jest w miejscowości Łuków. Po przejściu na stronę Leśniczówki Kryńszczak zobaczyć można wyjątkową ofertę, na którą składa się pobyt w jednym z trzech apartamentów, mieszczących się zabytkowym budynku drewnianego dworu, datowanego na 1904 r.

Na miejscu czekają już niezapomniane widoki oraz moc atrakcji, jak ruska bania, sauna i plac zabaw dla najmłodszych. Planując pobyt w tym obiekcie, warto również zapoznać się z atrakcjami, gwarantującymi moc wrażeń i interesujące zagospodarowanie wolnego czasu w trakcie urlopu.

Agroturystyka Leśniczówka Kryńszczak — dom wakacyjny z basenem
Gręzówka-Kolonia 32
21-400 Łuków
TEL.: 502 383 265
https://lesniczowkakrynszczak.pl/agroturystyka-mazowieckie

 

2. Agroturystyka Dolina Bobrów

Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów, działające w miejscowości Wólka Dłużewska, oferuje swoim gościom sielski klimat i rodzinną atmosferę. Jego właściciele zadbali, by miejsce zachowało dawny charakter wiejskiej zagrody.

Tutaj organizowane są zielone szkoły, wycieczki i biwaki dla dzieci i młodzieży. W ofercie nie zabrakło jednak propozycji również i dla seniorów, którzy mogą wziąć udział w licznych programach integracyjnych. Dodatkowym atutem jest bliskość Rezerwatu Doliny Świdra i Wólczańskiej Góry, zapewniająca kontakt z naturą w trakcie wypoczynku.

Agroturystyka Dolina Bobrów
Wólka Dłużewska 5
05-332 Wólka Dłużewska
TEL.: 668 831 622

3. Agroturystyka u Macieja

W miejscowości Gorzewo działa natomiast Agroturystyka u Macieja. Malowniczo położony pomiędzy Jeziorem Białym i Sumino obiekt, oferuje swoim gościom bezpośrednie wyjście na plażę z pomostem oraz możliwość skorzystania z łódek. Dodatkową atrakcją jest również możliwość zorganizowania ogniska, choć na miejscu dostępny jest również sprzęt do grillowania.

Tych, którzy wolą spędzać czas na zwiedzaniu, z pewnością zainteresuje bliskość Płocka i jego największych atrakcji. Sam obiekt otoczony jest pięknymi lasami, które sprzyjają długim spacerom na łonie natury.

Agroturystyka u Macieja
Gorzewo 51A
09-500 Gorzewo
TEL.: 600 281 416

4. AgroKomfort

AgroKomfort to kolejny obiekt, położony nad jeziorem. Tym razem jednak przenosimy się nad Jezioro Białe, a konkretnie do miejscowości Białe. To właśnie tutaj skorzystać można z wyjątkowe oferty odpoczynku na łonie natury. Do dyspozycji gości oddano 2 altany, sprzęt rowerowy i sprzęt do grillowania.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich przygotowano dobrze wyposażony plac zabaw z trampoliną, piaskownicą i domkiem ogrodowym. Turyści, odpoczywający w tej agroturystyce, z chęcią korzystają także z wypożyczalni sprzętu wodnego, ciesząc się pięknem okolicznej przyrody i kontaktem z naturą.

AgroKomfort
Białe 23K
09-500 Białe
TEL.: 604 890 440

5. Rancho u Dajmusa

W miejscowości Przykory działa Rancho u Dajmusa z atrakcjami zarówno dla starszych, jak i tych znacznie młodszych gości. Miejsce to jest prawdziwym rajem dla miłośników wędkowania, gdyż czyste wody stawu i rzeki obfitują w sumy, liny czy karpie. Sporym zainteresowaniem cieszą się również krótsze przejażdżki i dłuższe wycieczki rowerowe, organizowane przez właścicieli obiektu.

Na dzieci czeka tutaj plac zabaw, choć największą atrakcją są ogniska z kiełbaskami i regionalnym bigosem. Obiekt agroturystyczny otoczony jest lasami, co z kolei sprzyja długim spacerom, które w sezonie jesiennym połączyć można z grzybobraniem.

Rancho u Dajmusa
Przykory 8
05-652 Pniewy
TEL.: 600 800 170

6. Agroturystyka Nad Bugiem

Aby skorzystać z oferty Agroturystyki Nad Bugiem, należy udać się do miejscowości Zabuże. To właśnie tutaj mieści się obiekt, oferujący rodzinną atmosferę wypoczynku. Dla najmłodszych przygotowano tutaj wiele atrakcji, wśród których wymienić należy basen, zjeżdżalnię, stół do ping-ponga oraz imponujących rozmiarów piaskownicę.

Dodatkowym atutem jest możliwość smakowania potraw regionalnej kuchni, przyrządzanych wyłącznie z ekologicznych produktów. Obiekt leży na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”, co gwarantuje bliskość natury w najpiękniejszej odsłonie.

Agroturystyka Nad Bugiem
Zabuże 41
08-220 Sarnaki
TEL.: 604 138 760

7. Kukułka – Agroturystyka Nad Rzeczką

Agroturystyka Nad Rzeczką, położona w miejscowości Ptaki, to prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Tutaj, z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń, można podziwiać piękno natury, zwłaszcza Nadwiślańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i rezerwatu Wólczańska Góra. Przepiękne tereny spacerowe zachęcają do wędrówek, w trakcie których obserwować można różnorodne gatunki ptaków.

W niedalekiej odległości od obiektu znajdują się również stawy hodowlane, wypełnione rybami. Mieszkańcami gospodarstwa agroturystycznego są także wiejskie zwierzęta, które można nie tylko pogłaskać, ale również i nakarmić.

Kukułka — Agroturystyka Nad Rzeczką
Ptaki 10
05-332 Siennica
TEL.: 604 398 881

8. Agroturystyka Gajki

W miejscowości Popławy działa Agroturystyka Gajki, mieszcząca się w domu o powierzchni 110 m², wyposażonym w kominek, zapewniający wyjątkowy klimat oraz zadaszony taras, sprzyjający integracji. Przyjezdni chętnie korzystają z zarybionego stawu, sprzętu do grillowania oraz prawdziwego pieca do wypiekania chleba.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, które Agroturystyka Gajki oferuje swoim gościom. Do ich dyspozycji oddano bowiem również boiska do koszykówki i siatkówki, siłownię, mini kręgle i saunę, w której mogą oni relaksować się po długich spacerach i dniach pełnych wrażeń.

Agroturystyka Gajki
Popławy 42,
08-205 Kornica
TEL.: 600-137-277

9. Agroturystyka Stare Siedlisko

Agroturystyka Stare Siedlisko to stosunkowo nowy obiekt na mapie regionu. Tutaj, w miejscowości Zglechów, położonej niedaleko Warszawy, wypoczywać można w zgodzie z naturą. Nic dziwnego, bo obiekt otoczony jest lasami i łąkami pełnymi zbóż.

Goście chętnie korzystają z uroków typowo rolniczej wsi, obserwując życie, które tutaj toczy się nieco wolniej. Dodatkowym atutem jest również bliskość największych atrakcji regionu. Przyjezdni doceniają także możliwość przygotowywania posiłków z ekologicznej żywności z grządki gospodyni, korzystając jednocześnie z szansy zakupu świeżych produktów z pobliskich gospodarstw.

Agroturystyka Stare Siedlisko
Zglechów 24
05-332 Siennica
TEL.: 501 225 997

10. Agroturystyka u Jasia i Małgosi

Agroturystyka u Jasia i Małgosi położona jest malowniczo w miejscowości Wilków Polski. Tutaj spędzić można zarówno weekend, jak i cały urlop, korzystając z piękna natury i całego szeregu dodatkowych atrakcji, w które obfituje okolica. Sam obiekt leży na skraju Puszczy Kampinoskiej, co gwarantuje bliskość natury, czyste powietrze, ciszę i spokój.

Na miejscu organizowane są różnego rodzaju warsztaty, a z bogatej oferty edukacyjnej korzystają również uczniowie pobliskich szkół. Ci, którzy zdecydują się spędzić tutaj nieco więcej czasu, mogą odwiedzić rezerwat ptactwa wodnego w Wiśle, Twierdzę Modlin czy pobliską Żelazową Wolę – miejsce narodzin Fryderyka Chopina.

Agroturystyka u Jasia i Małgosi
Wilków Polski 40
05-155 Leoncin
TEL.: 22 786 545

Czy warto wybrać gospodarstwo agroturystyczne na miejsce wypoczynku?

Jak nietrudno zauważyć, województwo mazowieckie obfituje w niezwykle atrakcyjne miejsca, oferujące odpoczynek na łonie natury. Tutaj, często w niedalekiej odległości od stolicy kraju, skorzystać można z zarybionych stawów, lasów, pełnych ścieżek i grzybów oraz poczuć klimat i atmosferę prawdziwej wsi. Warto skorzystać z takiej możliwości, uciekając od zgiełku miasta i jego zatłoczonych ulic, by choć na chwilę odwiedzić miejsca, w których czas zwalnia swój bieg, a piękno przyrody gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Barbara · 20 dni temu
    Ostatnio szukałam idealnego miejsca na urlop i jestem zachwycona tym artykułem! Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie rozważałam gospodarstw agroturystycznych jako opcji na wypoczynek, ale teraz jestem pełna entuzjazmu. Dzięki temu rankingowi mam wiele wspaniałych propozycji do przemyślenia. Zwłaszcza Leśniczówka Kryńszczak wydaje się być fantastycznym wyborem, z uwagi na dostępny tam basen i saunę. To cudowne wyobrażać sobie spokój, relaks i bliskość natury. Nie mogę się już doczekać, aby wybrać jedno z tych miejsc i cieszyć się beztroskimi chwilami! Jeśli ktoś szukałby tego miejsca, można je znaleźć pod tym linkiem: https://lesniczowkakrynszczak.pl/agroturystyka-mazowieckie, chętnie poznam zdania innych na temat tej Agroturystyki na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny!