Skip to main content

Przełamywanie stereotypów: Pomoc drogowa to nie tylko odholowanie

Dodaj komentarz

Zdecydowana większość społeczeństwa kojarzy pojęcie pomocy drogowej wyłącznie z holowaniem lawetą uszkodzonych pojazdów. Warto jednak wiedzieć, że usługi firm z sektora pomocy drogowej nie ograniczają się wyłącznie do transportu samochodów, które uległy awarii lub - co gorsza - kolizji drogowej. Czym jeszcze zajmuje się pomoc drogowa? Z jakich innych usług możemy skorzystać?


W jakich sytuacjach należy wezwać pomoc drogową?

W przypadku wystąpienia problemów technicznych często możemy usunąć awarie we własnym zakresie. Oczywiście trudno mówić o własnoręcznej naprawie skrzyni biegów gdzieś w trasie, na poboczu. Zupełnie inaczej kwestia wygląda w przypadku, chociażby wymiany koła, którą możemy wykonać przy pomocy klucza do kół i podnośnika. Jeżeli spotka nas poważniejsza awaria, wówczas należy wezwać pomoc drogową, która zajmie się naszym pojazdem. Inną przesłanką do wezwania lawety są kolizje drogowe. Uszkodzony, rozbity samochód często nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Ponadto popularnym problemem w powypadkowych autach jest niesprawność poszczególnych systemów, między innymi oświetlenia, czy hamulców.

Czy naprawa samochodu na drodze jest bezpieczna?

Jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, często możliwe jest usunięcie awarii w drodze, chociażby nawet na poboczu. W takiej sytuacji pojawia się pytanie o to, czy takie naprawy są bezpieczne i skuteczne? Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą nam sprawnie przeprowadzić cały proces. Z tym że awarie, które unieruchamiają samochód w drodze, pomijając oczywiście uszkodzoną oponę, czy inne drobne problemy, zazwyczaj wymagają fachowej wiedzy i doświadczenia. Jeżeli nie jesteśmy ekspertami od mechaniki pojazdowej, trudno będzie dokonać poprawnej diagnostyki i usunięcia awarii związanej, chociażby z układem elektronicznym. Wtedy konieczna będzie pomoc specjalistów.


Samodzielne holowanie, czyli sposób na oszczędność pieniędzy?

W sytuacji, gdy nasz pojazd zostanie unieruchomiony w drodze, możemy też zdecydować się na samodzielne holowanie do warsztatu. Wówczas musimy skorzystać z pomocy drugiego kierowcy i jego samochodu, do którego przyczepiamy nasz pojazd za pomocą liny holowniczej. Warto jednak pamiętać, że holowanie niesprawnego samochodu może nieść za sobą spore ryzyko. Przede wszystkim uszkodzone auto może mieć problem z układem hamulcowym czy kierowniczym lub cechować się niesprawnym oświetleniem. W takiej sytuacji holowany pojazd jest całkowicie nieobliczalny, a inni kierowcy nie mogą przewidzieć, co planuje siedzący w środku kierowca.

Znacznie lepszą opcją jest wybór kompleksowych usług pomocy drogowej świadczonych przez specjalistów. Holowanie na lawecie jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Co więcej, dzięki pomocy holownika możemy przetransportować do warsztatu nie tylko samochody osobowe, ale także ciężkie pojazdy ciężarowe, czy sprzęt budowlany. Dobrym przykładem jest firma, której specjalizacja obejmuje transport autobusów - Wrocław i okolice. Dzięki temu sprawnie usuniemy uszkodzony pojazd z drogi, nie martwiąc się o bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.