Skip to main content

Na te rzeczy zwróć uwagę, zanim wybierzesz biuro rachunkowe!

1 Comment

Prowadząc swoją działalność gospodarczą jednym z jej elementów, oczywiście nienajważniejszym, ale szalenie istotnym jest właściwe prowadzenie księgowości oraz spraw kadrowych i płacowych. Nie każdy przedsiębiorca ma wystarczającą wiedzę na przykład z zakresu przepisów podatkowych. Dlatego w tym temacie warto skorzystać z pomocy specjalistów, czyli wspomnianego biura rachunkowego. Takich podmiotów gospodarczych w naszym kraju jest całkiem sporo. Każdego roku w dużych miastach, czy też mniejszych miejscowościach, powstają takowe, proponując klientom skorzystanie ze swojej oferty.

Biuro księgowe Bydgoszcz

Duża konkurencja na rynku jest korzystna dla przedsiębiorców, ponieważ mogą oni wybrać takie biuro rachunkowe, które będzie im gwarantowało szybką, sprawną i profesjonalną obsługę. Jeżeli stoimy przed koniecznością wyboru firmy, która będzie w wyżej wymienionym zakresie świadczyła dla nas usługi, odpowiedzmy sobie na następujące pytania:

Na jakiego rodzaju świadczenia można liczyć?

Jeśli chodzi o prowadzenie księgowości przedsiębiorstwo, które wybierzemy powinno się charakteryzować tym, że w swojej ofercie ma szeroki wachlarz usług. Dzięki temu będziemy mieli sposobność, aby z jego propozycji skorzystać na przykład jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej. Tutaj idzie o wybranie odpowiedniej formy opodatkowania. Na rynku istnieje sporo biur rachunkowych, zarówno takich, które działają w formie tradycyjnej, czyli stacjonarnej, jak też takich, które usługi świadczą online. Zdecydowanie wartym polecenia jest podmiot gospodarczy o nazwie Biuro Rachunkowe B&N przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 17 w Bydgoszczy (Tel: 517 459 020). Jest to jednostka gospodarcza działająca na rynku z powodzeniem już od wielu lat i prowadząca obsługę księgową firm polskich oraz zagranicznych. Wybór biura stacjonarnego albo online zależy od osobistych preferencji. W sytuacji, kiedy chcemy porozmawiać osobiście z księgowym i cenimy sobie bezpośredni kontakt z ludźmi, wybierzmy takie biuro, które działa lokalnie. Jeżeli chcemy być informowani tylko o najważniejszych sprawach i jesteśmy zabiegani, to śmiało możemy skorzystać z biura rachunkowego online.

Współpracując z biurem rachunkowych nie musimy śledzić, dosyć często zmieniających się przepisów w prawie podatkowym. Przed skorzystaniem z oferty sprawdźmy, czy firma posiada ubezpieczenie OC. Właściciel musi posiadać takie ubezpieczenie do prowadzenia ksiąg rachunkowych, im jednak szerszy zakres, tym lepiej.

Bydgoszcz biuro rachunkowe

Czy w firmie pracują specjaliści?

Jest to ważne, gdyż chcemy przecież powierzyć prowadzenie istotnych spraw fachowcom. Dobrze sprawdzić, czy księgowi posiadają rozmaite certyfikaty. Jednym z nich jest certyfikat VCC, czyli nowy system kształcenia i certyfikacji, który powstał z myślą o integracji wiedzy i umiejętności zawodowych. Współpraca z takimi osobami daje pewność, iż księgi będą prowadzone zgodnie z najwyższymi standardami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Oskar · 9 miesięcy temu
    Pamiętam, jak parę lat temu stałem przed wyborem biura rachunkowego dla mojej firmy. Żałuje, że wtedy nie trafiłem na ten artykuł, jestem pewien, że dużo by mi pomógł w tamtym momencie.