Skip to main content

Na co zwrócić uwagę wybierając obrączki ślubne?

1 Comment

Przygotowania do ślubu to często czas pełen stresu i dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Chcemy, aby ten jeden dzień był najpiękniejszym wydarzeniem w naszym życiu i aby pozostawił same miłe wspomnienia. Organizacja przyjęcia wymaga mobilizacji i zaangażowania wielu osób, a i tak to na barkach Państwa Młodych spoczywa mnóstwo decyzji do podjęcia. Jedną z podstawowych rzeczy, oprócz całej oprawy ślubnej i weselej, jest ubiór Panny i Pana Młodego oraz obrączki, które są obowiązkowym elementem zarówno podczas uroczystości kościelnej, jak i cywilnej.

Obrączki ślubne Kraków

Obrączki ślubne - jaki materiał będzie najlepszy?

Rynek biżuteryjny oferuje nam mnóstwo propozycji, jeśli chodzi o kruszec, z którego wykonane mogą być obrączki ślubne, jednak zazwyczaj para młode decyduje się na klasyczne złoto lub białe złoto. Inne metale dostępne na rynku to platyna, czy srebro, które jest nieco rzadziej wybierane. Najczęściej Pary Młode sięgają po biżuterię wykonaną ze złota, a i tutaj mamy do wyboru kilka opcji w postaci złota białego, żółtego, czy różowego. Aby zachować odpowiednią wytrzymałość obrączek ślubnych, jubilerzy do czystego złota dodają domieszki innych metali, stąd różne ich próby. Im większa próba, tym więcej złota zostało użyte do produkcji biżuterii, choć domieszek nie należy się bać, gdyż złoto jest materiałem dosyć kruchym i mniej wytrzymałym, niż jego mieszanka z innymi metalami.

Jak wybrać model idealny?

Jeśli chodzi o wygląd obrączek, to wpływ na to będzie miał nie tylko materiał, z którego zostały wykonane, ale też wykończenie. Do wyboru mamy różnokolorowe modele ozdobione klasycznymi kamieniami, czy nawet takie, które posiadają kolorowe oczka z diamentami. Samo wykończenie obrączki może zaskakiwać, gdyż jedne z nich są płaskie, a inne półokrągłe. Do tego dochodzi ich szerokość, jeśli zależy nam na węższym modelu, warto sięgnąć po opcję 3 milimetrową, choć na rynku dostępne są też 5 milimetrowe, a nawet całkiem szerokie, takie jak 8 milimetrów. Oferta sklepów, takich jak Jubiler Łodzińscy CH Serenada zadowoli każdego, kto szuka biżuterii idealnej dopasowanej do swoich potrzeb. Panna Młoda dodatkowo powinna zastanowić się, czy obrączka ślubna będzie pasowała do pierścionka zaręczynowego. Ozdoby nie powinny kolidować ze sobą, jeśli obydwa pierścionki będą noszone na tym samym palcu.

Obrączki złote klasyczne

Jak dobrać rozmiar obrączki?

Ten rodzaj biżuterii najlepiej wybierać bezpośrednio u jubilera, który podpowie, jak dobrać rozmiar idealny. Obrączka będzie towarzyszyć nam podczas wykonywania codziennych czynności, dlatego ważne jest, aby nie była za duża, gdyż grozi to jej zgubieniem. Zbyt mały rozmiar również będzie niekomfortowy, szczególnie latem, kiedy w wyniku wysokich temperatur palce są delikatnie opuchnięte. Do salonu jubilerskiego najlepiej udać się pod wieczór, kiedy to dłonie po całym dniu są właśnie delikatnie spuchnięte i dobierać rozmiar tak, aby obrączka wchodziła na serdeczny palec z delikatnym oporem przez staw i swobodnie spoczywała u jego nasady. Jeśli zależy nam na wyborze obrączek w sklepie internetowym, to koniecznie musimy kierować się tabelami rozmiarów dostępnymi na stronie jubilerów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Arkadiusz · 1 lat temu
    Jeśli chodzi o obrączki ślubne, to ja stawiam na klasykę. Żółte złoto, prosta forma. Moja żona jednak ma nieco odmienne zdanie i zażyczyła sobie, aby jej obrączka posiadała matowy element i małe kamienie szlachetne. Ja jako tradycjonalista nie byłem przekonany, ale muszę przyznać, że taka obrączka ślubna naprawdę wygląda fajnie i na pewno wzbudza zainteresowanie 😅