Na co zwrócić uwagę kupując suknię ślubną?

Dodaj komentarz

Wybór wymarzonej sukni ślubnej to jeden z kluczowych elementów przygotowań ślubnych, na który czeka każda panna młoda. Jest to równocześnie niezwykle emocjonujące wydarzenie, dlatego dobrym rozwiązaniem, które zapewni nam podjęcie trafnej decyzji, będzie wcześniejsze zdobycie wiedzy niezbędnej do wyboru sukni idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Na co zatem zwrócić uwagę odwiedzając salony sukien ślubnych? Poniżej przedstawiamy krótką listę najważniejszych aspektów.

salon mody ślubnej opole

Dobór sukni ślubnej a figura panny młodej

Współczesne suknie ślubne to prawdziwy festiwal różnorodnych modeli i fasonów, które różnią się pomiędzy sobą krojem i dodatkami. Z tego powodu bardzo istotne jest przymierzenie kilku różnych sukni ślubnych, by z pewnością stwierdzić, który z fasonów najbardziej do nas przemawia i najlepiej wygląda na naszej sylwetce. Często, bowiem nasze wcześniejsze wyobrażenia całkowicie odbiegają od tego, co widzimy odwiedzając salon sukien ślubnych. Może okazać się, że nasza wymarzona dotąd suknia ślubna leży źle, a fason, o którym nigdy nie myślałyśmy sprawia, że wyglądamy jak księżniczka. W końcu suknia ślubna to ubiór, który powinien wydobywać wszystkie atuty naszego ciała i w pełni podkreślać naszą urodę. By całkowicie upewnić się, co do swojego wyboru warto zabrać ze sobą jedna lub dwie zaufane osoby, które pomogą nam obiektywnie ocenić nasz wygląd w danym fasonie.

Dobierając fason sukni ślubnej należy mieć na uwadze również pewien margines czasowy na ewentualne poprawki w kroju. Zdecydowana większość panien młodych intensywnie przygotowuje się do tego wyjątkowego dnia, uprawiając sport i pilnując swojej diety, dlatego nie warto decydować się na ostateczny zakup sukni na rok przed ślubem. W końcu w tak długim czasie nasza sylwetka może całkowicie się zmienić.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, w wyborze sukni ślubnej, odwiedź Salon sukien ślubnych Opole! Specjalistki doradzą ci, która z kreacji będzie dla Ciebie najlepsza, biorąc pod uwagę wszystkie Twoje marzenia i preferencje. Dane teleadresowe znajdziesz na grafice poniżej. 

MiaBella Suknie Ślubne Opole

Idealna suknia ślubna - wygoda i dopasowanie 

Podejmując decyzje dotyczącą zakupu sukni ślubnej, należy wziąć pod uwagę fakt, że nawet najpiękniejsza suknia ślubna może być prawdziwym utrapieniem, jeśli będzie niewygodna i źle dopasowana. Z tego powodu istotne jest, by dopasować swój wybór nie tylko do naszego poczucia komfortu, ale i charakteru uroczystości, miejsca jej odbywania oraz pory roku. Suknia ślubna powinna ładnie przylegać do ciała, równocześnie nie krępując naszych ruchów. W końcu wesele jest zabawą taneczną, na której każdy będzie chciał zatańczyć z panną młodą. Równocześnie suknia nie może być zbyt duża, by nie zsuwać się z ciała podczas ruchu.

W trakcie przymiarek w salonie sukien ślubnych należy opanować emocje i dokładnie sprawdzić, jak nasze ciało zachowuje się w sukni. W tym celu warto przetestować ją w kilku pozycjach, takich jak taniec, obroty, kucanie czy siadanie. Warto również zwrócić uwagę na wagę sukni oraz rozmieszczenie koronek i ozdób. Istotne jest również, by suknia ślubna nie dotykała samej ziemi, ponieważ istnieje wtedy ryzyko nadepnięcia na nią obcasem.

Dodatki do wymarzonej sukni ślubnej

Idealna i dopasowana suknia ślubna to główny, lecz nie jedyny element stylizacji panny młodej. Istotne dla całości kompozycji będą również: fryzura, biżuteria, buty i ewentualnie torebka czy też bolerko. Jeśli suknia, którą wybrałyśmy, jest bogato zdobiona, zdecydujmy się na delikatne dodatki. Z kolei do sukni o prostym fasonie pasować będą wyraziste i duże ozdoby. W aspekcie tym ważny jest przede wszystkim umiar, by nie przytłoczyć wyglądu panny młodej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.