Skip to main content

Metale kolorowe - które z nich można oddać do skupu?

Sprzedaż złomu metalowego pozwala na szybkie podreperowanie budżetu domowego w czasie przeprowadzanego remontu. Podczas takich prac jak wymiana instalacji, generuje się odpady, które z powodzeniem można zawieść do skupu złomu i uzyskać całkiem spore sumy, szczególnie biorąc pod uwagę ceny metali kolorowych. Również robiąc porządki w swoim garażu, wymieniając sprzęt AGD czy też armaturę sanitarną, można odzyskać sporo materiału nadającego się do sprzedaży w skupie.

Rodzaje metali kolorowych które można oddać do skupu

Czym są metale kolorowe?

Do tej grupy metali zaliczyć można wszystkie metale, w których składzie nie znajduje się żelazo. Ich głównymi zaletami są bardzo dobra przewodność cieplna, mniejszy opór przy przewodnictwie prądu, czy też dużo lepsze właściwości pod kątem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, czy ścieranie. Metale kolorowe znaleźć można bez problemu w codziennym życiu. Puszki z napojami wykonywane są z aluminium, przewody instalacji elektrycznej oraz często rurki hydrauliczne są wykonywane z miedzi, a wiele narzędzi warsztatowych wykonywanych jest z wolframu. Sprzęt AGD również jest bogaty w metale kolorowe, ponieważ silniki elektryczne zawierają, chociażby miedź.

Miejsca takie jak skup metali kolorowych Eko-Stal bez problemu przyjmują zarówno posegregowane już metale, jak i sprzęty wymagające demontażu, który zostanie dokonany już przez pracowników skupu. Również przewodów nie trzeba samodzielnie odizolowywać, ponieważ w punktach skupu znajdują się często specjalistyczne urządzenia, które tę czynność automatyzują.

Od czego zależy cena metali kolorowych?

Najważniejszym wyznacznikiem ceny jest oczywiście rzadkość występowania metali oraz tego, jakie jest na nie zapotrzebowanie. Jednym z najpopularniejszych metali kolorowych jest miedź, która zawsze osiąga wysokie ceny, nawet w przypadku sprzedaży bez usuwania z niej izolacji, czyli w formie przewodów pochodzących z demontażu.

Najdroższe są oczywiście metale szlachetne takie jak tytan, złoto czy srebro. Najczęściej do skupów metali kolorowych trafia zdecydowanie aluminium, ponieważ jest ono najpowszechniej występującym metalem. Każdego dnia ma się z nim styczność, chociażby w przypadku pakowania napojów i żywności. Występuje też jako materiał wykorzystywany do produkcji wielu sprzętów AGD.

Skup złomu, metali kolorowych i surowców wtórnych w Pułtusku

Jak sprzedać metale kolorowe?

Jest to bardzo proste, ponieważ niezależnie od tego, czy zostały one wysegregowane, czy w dalszym ciągu znajdują się w urządzeniu, zostaną przyjęte w punkcie skupu metali kolorowych. Oczywiście, jeśli metal kolorowy znajduje się w sprzęcie AGD, którego części wykonane są również z żelaza lub innych metali, cena oferowana za całość będzie adekwatnie niższa niż w przypadku sprzedaży czystego metalu kolorowego. Zawsze przed dostarczeniem złomu do punktu skupu warto przemyśleć, czy samodzielne rozdzielanie metali jest opłacalne i czy na pewno będzie możliwe w łatwy sposób. 

Jakie dokładnie metale kolorowe są przyjmowane w skupach?

Większość skupów złomu przyjmuje wszystkie metale zaliczane do grupy kolorowych. Do najpopularniejszych, przyjmowanych praktycznie w każdym skupie, zaliczyć można:

  • Aluminium,
  • Miedź,
  • Mosiądz,
  • Ołów,
  • Cynk
  • Wolfram.

Metale te bez problemu sprzeda się w każdym skupie, a cenę skupu warto sprawdzić przed wizytą w punkcie, by wybrać najlepszą ofertę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Takie dokładnie zaplanowane zaręczyny muszą być bardzo romantyczne, ale też strasznie stresujące. Nawet sobie nie ...
Kamil 1 miesięcy temu Jak przygotować busa do sprzedaży?
Świetnie się składa, że tu trafiłem, bo akurat czeka mnie sprzedaż busa 😀 Chyba zdecyduję się właśnie ...
Mam wrażenie, że Tarnów jest bardzo niedocenianym miastem. Całą sławę w Małopolsce zgarnia Kraków... Tarnów ...
Magda 2 miesięcy temu Szklane elementy w domu
Sama wykorzystuje lustra w domu. Mam ich naprawdę dużo... 😂 Większość robiona na zamówienie. To jaki ...
Faktycznie wypożyczenie sprzętu medycznego jest bardziej opłacalne, ale moim zdaniem tylko krótkoterminowo. Ja preferuje zakup ...