Metale kolorowe - które z nich można oddać do skupu?
Sprzedaż złomu metalowego pozwala na szybkie podreperowanie budżetu domowego w czasie przeprowadzanego remontu. Podczas takich prac jak wymiana instalacji, generuje się odpady, które z powodzeniem można zawieść do skupu złomu i uzyskać całkiem spore sumy, szczególnie biorąc pod uwagę ceny metali kolorowych. Również robiąc porządki w swoim garażu, wymieniając sprzęt AGD czy też armaturę sanitarną, można odzyskać sporo materiału nadającego się do sprzedaży w skupie.
Czym są metale kolorowe?
Do tej grupy metali zaliczyć można wszystkie metale, w których składzie nie znajduje się żelazo. Ich głównymi zaletami są bardzo dobra przewodność cieplna, mniejszy opór przy przewodnictwie prądu, czy też dużo lepsze właściwości pod kątem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, czy ścieranie. Metale kolorowe znaleźć można bez problemu w codziennym życiu. Puszki z napojami wykonywane są z aluminium, przewody instalacji elektrycznej oraz często rurki hydrauliczne są wykonywane z miedzi, a wiele narzędzi warsztatowych wykonywanych jest z wolframu. Sprzęt AGD również jest bogaty w metale kolorowe, ponieważ silniki elektryczne zawierają, chociażby miedź.
Miejsca takie jak skup metali kolorowych Eko-Stal bez problemu przyjmują zarówno posegregowane już metale, jak i sprzęty wymagające demontażu, który zostanie dokonany już przez pracowników skupu. Również przewodów nie trzeba samodzielnie odizolowywać, ponieważ w punktach skupu znajdują się często specjalistyczne urządzenia, które tę czynność automatyzują.
Od czego zależy cena metali kolorowych?
Najważniejszym wyznacznikiem ceny jest oczywiście rzadkość występowania metali oraz tego, jakie jest na nie zapotrzebowanie. Jednym z najpopularniejszych metali kolorowych jest miedź, która zawsze osiąga wysokie ceny, nawet w przypadku sprzedaży bez usuwania z niej izolacji, czyli w formie przewodów pochodzących z demontażu.
Najdroższe są oczywiście metale szlachetne takie jak tytan, złoto czy srebro. Najczęściej do skupów metali kolorowych trafia zdecydowanie aluminium, ponieważ jest ono najpowszechniej występującym metalem. Każdego dnia ma się z nim styczność, chociażby w przypadku pakowania napojów i żywności. Występuje też jako materiał wykorzystywany do produkcji wielu sprzętów AGD.
Jak sprzedać metale kolorowe?
Jest to bardzo proste, ponieważ niezależnie od tego, czy zostały one wysegregowane, czy w dalszym ciągu znajdują się w urządzeniu, zostaną przyjęte w punkcie skupu metali kolorowych. Oczywiście, jeśli metal kolorowy znajduje się w sprzęcie AGD, którego części wykonane są również z żelaza lub innych metali, cena oferowana za całość będzie adekwatnie niższa niż w przypadku sprzedaży czystego metalu kolorowego. Zawsze przed dostarczeniem złomu do punktu skupu warto przemyśleć, czy samodzielne rozdzielanie metali jest opłacalne i czy na pewno będzie możliwe w łatwy sposób.
Jakie dokładnie metale kolorowe są przyjmowane w skupach?
Większość skupów złomu przyjmuje wszystkie metale zaliczane do grupy kolorowych. Do najpopularniejszych, przyjmowanych praktycznie w każdym skupie, zaliczyć można:
- Aluminium,
- Miedź,
- Mosiądz,
- Ołów,
- Cynk
- Wolfram.
Metale te bez problemu sprzeda się w każdym skupie, a cenę skupu warto sprawdzić przed wizytą w punkcie, by wybrać najlepszą ofertę.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Chirurgia plastyczna
-
Super glue - jak pozbyć się go ze skóry?
-
Bezpieczna tlenoterapia już od dzisiaj! Koncentratory tlenu przenośne i stacjonarne
-
Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej
-
Kim jest flebolog Bartłomiej Juza?
Najnowsze wpisy:
-
Dlaczego regularne usługi firm sprzątających są kluczem do zdrowego środowiska?
-
Jak wygląda praca z trenerem personalnym?
-
Jakie koszule męskie są modne w 2024 roku?
-
Tyle zapłacisz za pranie dywanów i materaców w Krakowie - sprawdź cennik!
-
Dlaczego fizjoterapia w wodzie jest skuteczna?