Skip to main content

Laweta, autolaweta i holowanie - jakie są różnice?

Dodaj komentarz

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą codzienność bez samochodu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest sprawne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi miejscami, komfortowy dojazd do pracy i szybkie zakupy. Niestety, rzeczywistość bywa nieprzewidywalna, a awaria może zdarzyć się każdej chwili. Proste usterki można usunąć samodzielnie, ale poważniejsze uszkodzenia wymagają zazwyczaj transportu pojazdu do najbliższego warsztatu. Co zrobić, gdy samodzielny dojazd na miejsce nie jest możliwy? Na szczęście nie musimy być wówczas zdani sami na siebie. Można bowiem skorzystać z holowania pojazdu lub też wynająć lawetę albo autolawetę. Które rozwiązanie wybrać?

Jak poprawnie holować samochód?

Mianem holowania określane jest ciągnięcie niesprawnego samochodu przez inny pojazd. Odbywa się to przy pomocy linki holowniczej o ściśle określonych wymiarach, wynoszących od 6 do 8 metrów. Uszkodzony samochód musi być oznaczony trójkątem ostrzegawczym, stanowiącym obowiązkowe wyposażenie każdego pojazdu. Podczas holowania należy zachować szczególną ostrożność i precyzyjnie zabezpieczyć pojazdy. Częstym działaniem jest uruchamianie świateł awaryjnych w samochodzie, który jest holowany. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, gdyż wprowadza dezorientację wśród pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Czy holowanie zawsze jest możliwe?

Holowanie samochodu nie zawsze jest możliwe, na co wpływa szereg czynników, jak chociażby posiadanie odpowiedniego sprzętu czy haka holowniczego. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej. Dane kontaktowe firmy, świadczącej takie usługi we Wrocławiu i okolicach, znaleźć można pod adresem https://pomoc-drogowa24.eu/, gdzie zamieszczono również szereg istotnych informacji dla kierowców, których samochód uległ poważnej awarii.

Kiedy warto skorzystać z lawety?

Holowanie samochodu obarczone jest koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętu i pomocy w formie drugiego, sprawnego samochodu i jego kierowcy. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest możliwe. Wówczas najlepszym pomysłem staje się skorzystanie z pomocy lawety. Wykwalifikowani pracownicy pomocy drogowej udzielą na miejscu wszelkiej wsparcia, obejmującego zabezpieczenie pojazdu, ale także jego transport do warsztatu, w którym dokonywana będzie naprawa. Rozwiązanie to warto rozważyć nawet wówczas, gdy istnieje możliwość uruchomienia mocno uszkodzonego samochodu. Należy wziąć bowiem pod uwagę bezpieczeństwo nie tylko własne, ale również i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Podczas awarii w województwie dolnośląskim, na autostradzie A4 czy drodze S8, warto skorzystać z lawety https://pomoc-drogowa24.eu/wynajem-lawety, by mieć pewność profesjonalizmu działań i pomocy w każdym aspekcie, związanym z transportem uszkodzonego pojazdu.

Czym różni się laweta od autolawety?

Autolaweta to pojazd, wyposażony w specjalną platformę. Dzięki takim rozwiązaniom możliwy staje się w pełni bezpieczny transport samochodów, ale również i maszyn oraz ciężkich pojazdów. Autolaweta nie posiada przyczepy. Dodatkowe koła umożliwiają jednak transport znacznie większych ciężarów, niż to bywa w przypadku tradycyjnej lawety.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.