Skip to main content

Jak uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła w Wolbromiu. Polecamy montażystów

Dodaj komentarz

Pompy ciepła to systemy, które pozwalają na ogrzanie domu w sposób przyjazny dla środowiska, a przy tym tani. Duży wpływ na opłacalność ich montażu ma również możliwość uzyskania dofinansowania zakupu takich instalacji. Na jakie dotacje, służące temu celowi, mogą liczyć mieszkańcy Wolbromia i okolic?

Czy pompa ciepła to opłacalne rozwiązanie dla Twojego domu?

Z jakich programów można uzyskać dotację na montaż pompy ciepła w Wolbromiu?

Wysokość dotacji na zakup pompy ciepła może wynieść nawet 36000 złotych. Zasady wsparcia w poszczególnych programach są jednak różne. Przykładowo Mój Prąd 5.0 kwotę dofinansowania uzależnia od rodzaju instalowanego systemu — w przypadku pompy ciepła powietrze-powietrze suma ta wynosi maksymalnie 4400 zł, ale już na montaż pompy gruntowej możemy otrzymać nawet 28000 zł.

Program Moje Ciepło skierowany jest do właścicieli budynków, które powstały po 1 stycznia 2021 i charakteryzują się podwyższonym standardem energetycznym. Dotacja na montaż pompy ciepła wynosi w nim do 21000 zł. Program Czyste Powietrze Plus jest natomiast szczególnie opłacalny dla osób o najniższych dochodach — mogą one liczyć na dofinansowanie, pokrywające 95% wartości inwestycji.

Montaż pompy ciepła w Wolbromiu — polecane firmy

Kiedy już pozyskamy niezbędne środki, powinniśmy zastanowić się nad wyborem przedsiębiorstwa, które zrealizuje naszą inwestycję. Poniżej przedstawiamy ranking firm, które zajmują się montażem pomp ciepła i działają na terenie Wolbromia i okolic. Warto przy tym zwrócić uwagę na doświadczenie, kwalifikacje pracowników oraz opinie poprzednich klientów, gdyż te czynniki często decydują o jakości i efektywności wykonanej instalacji, co z kolei bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania oraz wysokość oszczędności wynikających z eksploatacji pompy ciepła.

1. Sevro — Pompy Ciepła, Fotowoltaika, Klimatyzacja, Wentylacja — Montaż i Serwis

Przedsiębiorstwo Sevro znane jest z profesjonalizmu i kompleksowości usług z zakresu energii odnawialnej. Oprócz pompy ciepła, w ofercie firmy znajdziesz również montaż klimatyzacji, systemu rekuperacji oraz fotowoltaiki. Specjaliści z firmy Sevro są gotowi służyć radą w kwestiach technicznych i ekonomicznych, a także doradzić w zakresie dostępnych programów dotacji. Jeśli potrzebujesz profesjonalnych usług związanych z energią odnawialną, koniecznie odwiedź stronę internetową: https://sevro.pl/pompy-ciepla-wolbrom/ i dowiedz się więcej o ich możliwościach. Z Sevro przekształcisz swoje źródło energii na bardziej ekologiczne i efektywne.

Sevro — Pompy Ciepła, Fotowoltaika, Klimatyzacja
Chobędza 47
32-075 Chobędza
Telefon:  798 230 260

Sevro — Pompy Ciepła, Fotowoltaika, Klimatyzacja

2. K-LIMA - Specjaliści od klimatyzacji i ogrzewania

Firma K-Lima specjalizuje się głównie w systemach klimatyzacyjnych, a montaż pomp ciepła stanowi dla niej dodatek do podstawowej działalności. W firmie tej nie zamówimy niestety niektórych usług (np. montażu fotowoltaiki). Przedsiębiorstwo to znane jest jednak z wykonywania prac w sposób niezwykle solidny.

K-Lima
Zawierciańska 7
32-310 Klucze
Telefon: 509 421 961

Klimatyzacja do domu i biura - Montaż i Serwis | Olkusz i Klucze K-lima

3. Klima Cert — Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła

Klima Cert również skupia się na branży klimatyzacyjnej i nie oferuje montażu fotowoltaiki. Jednocześnie firma ta jest partnerem wielu dużych graczy, działających na rynku pomp ciepła. Na dodatek funkcjonuje już od wielu lat i może pochwalić się szerokim gronem zadowolonych klientów.

Klima Cert
Os. Sikorskiego 16/28
32-200 Miechów
Telefon: 604 786 819

Klimatyzacja Kraków Kielce, Miechów, instalacja, montaż, serwis, audyty

Dotacja do pompy ciepła — czy warto się starać?

Wspomniane w pierwszej części artykułu programy są dla mieszkańców okolic Wolbromia unikalną okazją, by zastąpić swój piec nowoczesnym systemem ogrzewania. Trzeba przy tym zauważyć, że dotacje, sięgające 95% wartości takiej inwestycji, czynią cały proces niezwykle opłacalnym. Warto więc wypełnić odpowiednie wnioski i postarać się o wsparcie z programu, który zapewni nam tanią wymianę ogrzewania na system przyjazny dla przyrody i naszego portfela.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.