Gdzie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny? Ile to kosztuje?

Dodaj komentarz

Sprzęt medyczny znajduje zastosowanie nie tylko w szpitalach i innych placówkach medycznych. Często stanowi ważny element życia człowieka, który użytkuje go w swoim własnym domu. Sprzęt medyczny jest potrzebny przy rehabilitacjach lub przy opiece nad osobami poszkodowanymi, lub starszymi. Często konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu medycznego pojawia się niespodziewanie i łączy się z ogromnymi kosztami, na które nie każdy może przeznaczyć pieniądze. Rozwiązaniem tego problemu może być wypożyczenie sprzętu medycznego. 

Sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

W przypadku, gdy profesjonalny sprzęt medyczny jest potrzebny mamy kilka opcji, aby go zdobyć. Możemy zakupić nowy lub używany, albo skorzystać z możliwości wypożyczenia. Ta ostatnia opcja jest idealna dla osób niedysponującym potrzebnym budżetem lub zakup takiego sprzętu jest dla nich nieopłacalny, ponieważ okres korzystania z niego będzie krótki. Wypożyczalnie sprzętu medycznego najczęściej usytuowane są w pobliżu szpitali lub innych ośrodków medycznych. Oczywiście występują również samodzielnie. 

Usługę wypożyczenia sprzętu oferują czasem, niektóre sklepy medyczne. Warto jest przy chęci wypożyczenia takiego sprzętu posiadać zaświadczenie o niepełnosprawności lub konieczności rehabilitacji. Nie jest ono wymagane, lecz może nam nieco ułatwić wypożyczenie. Takie zaświadczenie jest często podstawą do uzyskania zniżki na wypożyczany sprzęt. Czasem możemy nawet otrzymać prawo do bezpłatnego wypożyczenia sprzętu medycznego. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz od oferty danej wypożyczalni. Poszukując odpowiedniego sklepu medycznego z szerokim asortymentem warto zdecydować się na Sklep medyczny Patronus: sprzęt medyczny on-line, wypożyczalnia, który oferuje także serwis sprzętu medycznego, czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przed wypożyczeniem sprzętu trzeba podpisać wszystkie wymagane papiery włącznie z umową. Zawiera ona wszystkie warunki związane z korzystaniem z wypożyczonego sprzętu. Oprócz tego w wypożyczalni zostawia się kaucję zwrotną. Zabezpiecza ona wypożyczalnie przed sytuacją gdy sprzęt zostanie uszkodzony z winy użytkownika. Wysokość kaucji zależy od wartości sprzętu odraz od wypożyczalni.

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu medycznego?

Koszt wypożyczenia sprzętu medycznego zależny jest od rodzaju asortymentu, którego potrzebujemy. Jeśli zastanawiasz się, jaki sprzęt możesz wypożyczyć sprawdź ofertę na stronie: https://patronus-med.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/, gdzie do dyspozycji klientów dostępne są m.in. stacjonarne i przenośne koncentratory tlenu, łóżka rehabilitacyjne czy schodołazy. Najtańsze w wypożyczeniu są butle z tlenem medycznym oraz wózki inwalidzkie. Zwykle koszt wypożyczenia takiego sprzętu jest niewielki i oscyluje woków kilkunastu, kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Koncentratory tlenu to także stosunkowo niewielki koszt wypożyczenia. Inaczej jest jednak z nowoczesnym sprzętem lub bardzo zaawansowanym. Mowa tutaj np. o specjalnych łóżkach z elektryczną regulacją. Wtedy wypożyczenie takiego sprzętu może kosztować nawet kilkaset złotych na miesiąc. Jest to jednak nadal tańsze rozwiązanie niż zakup takiego sprzętu, gdy planowany okres użytkowania nie jest zbyt długi. Wypożyczenie sprzętu często jest również bardziej opłacalne niż zakup używanego.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.