Skip to main content

Co warto zobaczyć w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

Dodaj komentarz

W Jurze Krakowsko – Częstochowskiej turystów nie brakuje. Co jest tego powodem? Najłatwiej powiedzieć, że chodzi o piękne okoliczności przyrody i liczne zabytki. Takie połączenie sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby mogą znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami. Niemniej jednak spróbujmy bliżej przyjrzeć się otoczeniu – zwłaszcza że naprawdę warto.

Co warto zobaczyć na urlopie w jurze krakowkso-czestochowskiej?

Liczne budowle

Jeśli kogoś fascynują budowle obronne, Jura Krakowsko Częstochowska jest odpowiednim miejscem na wyczekany urlop. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że mowa o terenie, który jest bogaty w zamki. Warto również wiedzieć, że wiele zamków powstało jeszcze za czasów króla Kazimierza Wielkiego. Znaczenie w tym niewątpliwie miał górzysty teren. Przy górzystym terenie obrona przed najeźdźcą jest znacznie prostsza.

Gdyby kogoś interesowały konkrety, bez wątpienia warto zwrócić uwagę na budowlę w Ojcowie. Budowla ta to jeden z najsłynniejszych obiektów na tym terenie. Turyści mogą podziwiać ruiny murów obronnych, wieżę czy bramę wjazdową. Nie sposób też pominąć pięknych widoków. Dodatkowo można powiedzieć, że zainteresowani mają możliwość obserwowania Ojcowskiego Parku Narodowego czy Doliny Prądnika.

Tereny górzyste Jury Krakowsko — Częstochowskiej

Przenieśmy się teraz na najwyższe wzgórze Jury Krakowsko – Częstochowskiej, czyli Górę Janowskiego. Właśnie tam wznosi się zamek Ogrodzieniec – popularny i bez wątpienia monumentalny. Dobrze też zwrócić uwagę na popularność, wszak jest to obiekt, który cieszy się największym zainteresowaniem turystów. Turyści chyba nie mogą się mylić, prawda? Poza tym można spodziewać się bogatego programu zwiedzania i częstych wydarzeń kulturalnych.

Jeżeli potrzebne jest coś innego, warto zastanowić się nad wizytą w Piaskowej Skale. Obiekt zachowany jest w bardzo dobrym stanie i na jego terenie można znaleźć muzeum i kawiarnię. Ponadto trzeba też pamiętać o tym, że wymienione budowle to jedynie namiastka tego, co oferuje Jura Krakowsko – Częstochowska. Osoby zainteresowane szczegółami odsyłamy na stronę https://www.agroturystykajura.pl/blog/zamki-jury-krakowsko-czestochowskiej-poznaj-top-10 – mamy tam 10 najpiękniejszych zamków na tym terenie To świetny poradnik dla osób wybierających się na urlop w tereny jury krakowsko-częstochowskiej.

Jura Krakowsko-Częstochowska - Najciekawsze atrakcje

Bogactwa natury

Skoro była mowa o budowlach, to znaczy, że czas skupić się na dziełach natury. Przykładem takiego dzieła jest na pewno Maczuga Herkulesa. Ta legendarna skała przyciąga wzrok wielu podróżnych. Nie ma się też czemu dziwić – Maczuga Herkulesa charakteryzuje się oryginalnym wyglądem.

Jura Krakowsko – Częstochowska to też mnóstwo jaskiń. Za najsłynniejszą trzeba uznać Grotę Łokietka. Grota ta miała ochronić życie władcy z rodu Piastów – a w każdym razie tak mówi legenda. Długość tej jaskini wynosi aż 325 metrów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.