Opłacalność założenia firmy transportowej

Czy w dzisiejszych czasach opłaca się założyć własną firmę transportową? To dość trudne pytanie, jednak jak to w każdym biznesie bywa, kto nie spróbuje i podejmie ryzyka, ten nigdy nie będzie w stanie odpowiedzieć poprawnie na to pytanie. Bardzo popularny rodzaj działalności transportowej w ostatnim czasie to transport przy pomocy busów. Czy warto założyć firmę wynajmującą busy?


Wynajem busów - sposób na biznes

Myślę, że jest to temat do przemyślenia, ponieważ zapotrzebowanie na taki rodzaj transportu wydaje się duże. Busy mogą pomieścić nawet do dwudziestu osób i kosztują przy tym połowę mniej niż autobus. Wsytarcy poszukać w internecie ofert najmu, by znaleźć sprawdzone i polecane firmy przewozowe oferujące wynajem busów BUSimpuls, i wiele innych. Poza regularnymi trasami, które mogą obstawiać busy, możliwe jest także ich wynajęcie ich na wszelkiego rodzaju wycieczki, w których uczestniczy niewielka ilość osób. Szczególnie popularne są wycieczki z zakładu pracy albo stowarzyszeń zrzeszających niewielką ilość osób. 

Zalety busów

Sprawność poruszania się tego typu pojazdem jest bardzo duża i często łatwiej dostać się w niektóre miejsca busem niż autobusem. Na dobry początek można kupić mini busa, głównie ze względu na to, kto może kierować busem 9 osobowym, a takim jest właśnie mini bus. Nie potrzeba na niego specjalnych uprawnień do przewozu osób, wystarczy tylko prawo jazdy kategorii B. Wiele osób, które rozpoczynają karierę w branży transportowej zaczynało od takich pojazdów, a dopiero później robili sobie uprawnienia i zakupywali większy sprzęt lub zatrudniali na niego kierowców.

Zmierzaj prosto do celu 

Pamiętajmy, że sformułowanie wynajem busów - sposób na biznes jest jak najbardziej poprawne. Posiadając flotę kilku lub kilkunastu takich pojazdów będziemy mogli zyskać dużo więcej niż w przypadku pojedynczego pojazdu i w tym kierunku należy iść rozwijając stopniowo naszą firmę. Z czasem z kierowcy najprawdopodobniej przekształcimy się w logistyka, który z biura będzie tylko zarządzał pojazdami i kierował swoich kierowców na konkretne trasy. A potem to już tylko pozostaje fotel prezesa. Oczywiście trochę tutaj żartuję, gdyż do tego jeszcze długa droga, wymagająca wielu wyrzeczeń i walki z przeciwnościami losu.

Wyposażenie spełniające oczekiwania klientów

Jedną rzecz, o której należy pamiętać podczas prowadzenia tego typu działalności jest utrzymanie dobrej jakości naszej floty. Wymaga to oczywiście większych nakładów, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że klientów się nie oszuka i jeśli będziemy ich wozić, w brudnych, słabo wyposażonych i niesprawnie technicznych samochodach, to nasza kariera w branży transportowej skończy się tak szybko jak się zaczęła. Ludzie obecnie oczekują lepszej jakości świadczonych usług i są w stanie nawet za nie więcej zapłacić. Stawiając na jakość spełnimy oczekiwania naszych klientów i nie dość, że nie odstraszymy ich od siebie, to jeszcze przyciągniemy do nas nowych.