Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego - poradnik

Dodaj komentarz

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary, ponieważ symbolizuje bezwarunkową miłość. Dodatkowo pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłoń naszej partnerki przez cały czas. Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki dotyczące zakupu pierścionka, które ułatwią Ci podjęcie tej ważnej decyzji.

Pierścionki zaręczynowe

Określenie budżetu

Przed przystąpieniem do wyboru pierścionka zaręczynowego, warto zastanowić się, jaki budżet możemy przeznaczyć na jego zakup. Należy pamiętać, że pierścionek jest symbolem wiążącego dwójkę osób uczucia. Dlatego to miłość, a nie kwota, jaką na niego przeznaczymy stanowi największą wartość.

Kiedy mamy już określony budżet, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą okazać się niezwykle przydatne przy wyborze pierścionka. Jest to m.in. certyfikat potwierdzający autentyczność pierścionka zaręczynowego oraz znajdujących się w nim kamieni szlachetnych, możliwość korekty rozmiaru, okres trwania gwarancji, możliwość zwrotów, czy czas realizacji zamówienia.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Mając już określony budżet, możemy zastanowić się nad stylem pierścionka zaręczynowego. Tutaj warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów: w jakim kolorze jest biżuteria, którą nosi nasza partnerka, czy nosi delikatną biżuterię, czy może jednak nowoczesną oraz jaką ilość biżuterii zazwyczaj nosi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ułatwi nam to wybór pośród wielu dostępnych modeli. W ofercie znajdziemy m.in. klasyczne pierścionki z kamieniem oprawionym w cztery lub sześć łapek, pierścionki z dużą ilością kamieni lub nowoczesne złote pierścionki o nieszablonowym kształcie.

Jeśli nie mamy pewności, jaki styl pierścionka zaręczynowego spodoba się naszej ukochanej, warto podpytać o to zaufane osoby, które na pewno nam pomogą.

Z jakim kamieniem wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wśród niekwestionowanej klasyki, jaką jest pierścionek z diamentem, coraz większą popularnością cieszą się kolorowe kamienie szlachetne. Chętnie wybierane są również modele z kilkoma kamieniami. Wybór pierścionków zaręczynowych jest bardzo duży, więc z pewnością znajdziemy taki model, który będzie pasował do naszej wybranki. Jeśli nasz wybór padnie na klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem, to warto zwrócić uwagę na jego parametry jakościowe. Najpopularniejszą metodą ich określania, jest metoda 4C: carat - karat, colour - barwa, clarity - czystość, cut - szlif.

Pierścionek z diamentem

Jaki rozmiar pierścionka wybrać?

Jeśli nie znamy rozmiaru pierścionka naszej ukochanej, to warto zmierzyć rozmiar innego modelu, który już posiada i wiemy, że jest idealnie dopasowany. Jeśli jednak mamy ku temu wątpliwości, warto zabrać go ze sobą do salonu, gdzie na jego podstawie zostanie odpowiednio dobrany rozmiar. Nie wiesz, jak mierzyć pierścionki? - skorzystaj z naszego przewodnika lub z porady doradcy w salonie jubilerskim.

Jakość kruszcu

Jeśli wybraliśmy już model pierścionka oraz kamień, jaki będzie go zdobił, warto zastanowić się nad próbą złota, z jakiej ma zostać wykonany. W tym celu zachęcamy do odwiedzenia strony: https://lodzinscy.eu/poradnik-proby-i-oznaczenia-zlota-7, gdzie przedstawiono, którą próbę najlepiej wybrać przy zakupie pierścionka zaręczynowego. 

Próba probiercza określa, jaka zawartość czystego metalu znajduje się w stopie. Złoto w czystej postaci jest metalem bardzo miękkim i plastycznym, dlatego samo w sobie nie nadaje się do tworzenia biżuterii i w celu zwiększenia jego trwałości dodaje się domieszki innych metali. Oznacza to, że w próbie 585 znajduje się 585 części złota i 415 części innych metali. Im wyższa próba, tym większa zawartość złota w stopie. Optymalnym wyborem będzie pierścionek z próby 585, ponieważ wyższe próby są bardziej podatne na zarysowania i uszkodzenia. Co ważne, złote pierścionki powinny mieć określoną próbę probierczą za pomocą pieczęci wybitej na tylnej zewnętrznej części pierścionka.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.