Skip to main content

Tarnów – miejsce dla spragnionych małopolskich klimatów

1 Comment

Tarnów jest jednym z najpiękniejszych małopolskich miast. Odwiedzających go turystów zachwyca piękno architektury i klimat uliczek zabytkowej części tej miejscowości. Również okolice Tarnowa obfitują w miejsca, które warto odwiedzić. Wizytę w niektórych spośród nich można przy tym połączyć z aktywnym wypoczynkiem, bowiem region ten znany jest również z malowniczych tras rowerowych.

Velo Dunajec

Czy warto wybrać się na Velo Dunajec?

Jedną z najpiękniejszych tras, przeznaczonych dla miłośników spędzania czasu na rowerze, jest Velo Dunajec. Jej atutem są zarówno niesamowite widoki, jakie można podziwiać podczas jazdy, jak i możliwość zwiedzenia w trakcie wycieczki licznych zabytków. Na trasie można liczyć na idealne warunki: gładką nawierzchnię, miejsca do odpoczynku oraz precyzyjne oznakowanie. Chociaż przebiega ona przez wiele znanych miejscowości, według ekspertów to właśnie Tarnów jest idealnym punktem wypadowym do odbycia nią wycieczki. Na stronach mieszczącego się w tym właśnie mieście Hotelu Gal znajdziemy również więcej informacji na temat Velo Dunajec oraz mapy tego szlaku.

Co warto zobaczyć podczas pobytu w Tarnowie?

Również w samym Tarnowie nie brak atrakcji. Liczne zabytki, usytuowane w centrum miasta, zachęcają do zapoznania się z jego historią. Uwagę zwraca przede wszystkim renesansowy ratusz, jeden z najpiękniejszych w naszym kraju. Wiele osób zachwyca się również otaczającymi rynek podcieniowymi kamienicami. Miłośnicy architektury i sztuki sakralnej powinni natomiast zwiedzić Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Archidiecezjalne w Tarnowie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie, opisującej atrakcje turystyczne w Tarnowie - podaje ona również przykładowe szlaki i klucze zwiedzania miasta.

Atrakcje turystyczne Tarnowa

Dlaczego warto odwiedzić Tarnów?

Same muzea oraz zabytki nie są jedynymi powodami, dla których warto zainteresować się Tarnowem. Jest on coraz częściej odwiedzane przez turystów ze względu na niezwykły klimat, jaki poczuć można podczas spacerów jego uliczkami. Piękne kamienice, zaułki, w których dosłownie poczuć można historię, wspaniale utrzymane parki, zachęcające do odpoczynku po trudach zwiedzania - to tylko niektóre argumenty, przemawiające za wizytą w tym mieście.

Co warto zwiedzić w okolicach Tarnowa?

Tarnów może być również miejscem, z którego wyruszymy na zwiedzanie okolicy. Warto bowiem wiedzieć, że zarówno w bliższym, jak i nieco dalszym sąsiedztwie tego miasta, znajdziemy wiele miejsc wartych zobaczenia. Przykładem może być słynna wieś Zalipie, znana ze zwyczaju malowania chat. Warto również wybrać się z Tarnowa do Ciężkowic, gdzie na uwagę zasługuje nie tylko malownicza zabudowa miasteczka, lecz również niezwykłe Skamieniałe Miasto - rezerwat przyrodniczy, w którym podziwiać można niezwykłe formacje skalne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Robert · 8 miesięcy temu
    Tarnów to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce! Niestety często niedoceniany przez turystów, którzy wybierają inne, zatłoczone miasta, które zazwyczaj nie zachwycają architekturą tak jak Tarnów 😕 Ja kocham to miasto i często, nawet w trasie, decyduje się na nocleg w Tarnowie i spędzenie chociaż dnia w tej pięknej miejscowości.