Super glue - jak pozbyć się go ze skóry?
Sklejałeś ulubioną zabawkę dziecka i klej trzyma się tak dobrze, że został też na Twoich rękach? Zastanawiasz się jak skutecznie go usunąć? Poniższy tekst przybliży Ci co zrobić by skutecznie i bezpiecznie usunąć klej ze skóry.
Charakterystyka kleju kropelka i super glue
Kropelka i super glue to kleje o błyskawicznym działaniu. Świetnie sprawdzają się do szybkich napraw drobnych przedmiotów. Klej jest łatwy w użyciu i szybkoschnący. Oba kleje należą do grupy klejów cyjanoakrylowych, które wyróżniają się szybkością działania i szerokim zastosowaniem. Większość osób posiada taki klej w swoim domu, dlatego warto zadać sobie pytanie co w przypadku gdy reklamowe hasło „co kropelka sklei – żadna siła nie rozklei” stanie się rzeczywistością i skleimy nie tylko przedmiot, który chcieliśmy naprawić, ale też siebie?
Jak usunąć klej kropelka?
Klej super glue to pomocnik w naprawie ulubionych drobiazgów. Przed użyciem warto dokładnie przestudiować instrukcję użycia, by uniknąć później problemu z poszukiwaniem w instrukcji jak usunąć klej ze skóry, czy jak usunąć plamę, która powstała przez kropelkę. W przypadku sklejenia palców czy ręki najważniejszy jest spokój. Jeśli Twoje palce zostały sklejone, użyj jako rozpuszczalnika zmywacza do paznokci jeśli akurat nie posiadasz go w domu możesz spróbować umyć ręce ciepłą wodą z mydłem. Nie wolno rozdzielać palców na siłę, bo może spowodować to uraz i uszkodzić naskórek. Jeśli dojdzie do uszkodzenia, klej będzie trudniej usunąć. Kolejnym sposobem na usunięcie kleju kropelki jest sięgnięcie po alkohol. Przy tej opcji najpierw umyj ręce ciepłą wodą, a później zamoczonym wacikiem lub gazą z alkoholem przyłóż do miejsca sklejenia na około minutę, a później pocieraj skórę. Jeśli zajdzie taka konieczność czynność można powtórzyć. Po usunięciu kleju z rąk zaleca się użycie kremu nawilżającego, ponieważ alkohol wysusza skórę.
Czasem zdarza się, że klej dostanie się do oka, ucha czy ust. W takim przypadku nie stosuj domowych sposobów tylko niezwłocznie udaj się po pomoc lekarską.
By sytuacje wyżej opisane nie musiały Cię dotyczyć, warto po prostu przed podjęciem pracy z klejem zastosować środki ostrożności. Po pierwsze tubki z klejem nie naciska się mocno, aby klej nie wypłynął ze zbyt dużą siłą. Podczas klejenia tubkę trzymaj tak by nie była skierowana w stronę ciała. Te proste metody ostrożności pomogą zminimalizować ryzyko przyklejenia się.
Jak usunąć klej super glue?
W kryzysowej sytuacji podobnie jak w przypadku kropelki możesz zastosować powyższe metody na usunięcie kleju. W przypadku super glue zadziała też zwykły aceton, który zmyje klej cyjanoakrylowy. Trzeba jednak zachować ostrożność, bo aceton może powodować podrażnienie skóry. Po jego użyciu należy zastosować krem nawilżający. Klej super glue można usunąć też za pomocą soli i wody. Sposób polega na rozpuszczeniu soli w ciepłej wodzie, a później moczeniu palców w roztworze przez około piętnaście minut. Po tym czasie można spróbować powoli rozdzielać palce tak by nie szarpać zbyt mocno i nie uszkodzić naskórka. Zamiast mikstury soli sprawdzi się też woda z mydłem.
Tak jak w przypadku kropelki, tak też w przypadku użycia super glue należy zachować środki ostrożności. Gdy klej jest zatkany nie próbuj na siłę naciskać tubki, bo może skończyć się to nagłym wyciekiem kleju i sklejeniem zamiast przygotowanego przedmiotu Twoich dłoni.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Chirurgia plastyczna
-
Super glue - jak pozbyć się go ze skóry?
-
Bezpieczna tlenoterapia już od dzisiaj! Koncentratory tlenu przenośne i stacjonarne
-
Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej
-
Kim jest flebolog Bartłomiej Juza?
Najnowsze wpisy:
-
Czym jest księga wieczysta i jakie informacje zawiera?
-
Powietrzna i gruntowa pompa ciepła – jaki jest koszt inwestycji?
-
Dlaczego regularne usługi firm sprzątających są kluczem do zdrowego środowiska?
-
Jak wygląda praca z trenerem personalnym?
-
Jakie koszule męskie są modne w 2024 roku?