Jakie przekąski przygotować na imprezę?

Dodaj komentarz

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w dużym stopniu o sukcesie danego wydarzenia czy imprezy decydują przygotowane przekąski. Smaczne posiłki i przekąski wprowadzają gości w lepszy nastrój i potrafią być źródłem integracji i dobrego nastroju. Właśnie z tych powodów przygotowanie przekąsek na imprezę oraz inne wydarzenia jest naprawdę ważne. Jeżeli planujesz przygotować spotkanie czy imprezę, ale nie masz pojęcia, jakie przekąski należy przygotować, przeczytaj poniższy artykuł, w którym postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego jedzenia. 

Zimne przystawki

Zacznijmy może od zimnych przystawek, które bardzo dobrze sprawdzają się na większości imprez. Myśląc właśnie o tego typu przekąskach, warto spróbować przygotować na swoją imprezę ser z ziemniaka, hummus z suszonymi pomidorami lub popcorn z ciecierzycy. Każda z podanych przekąsek jest inna i wpada w nieco inne gusta. Warto przed imprezą zorientować się, czy wśród zaproszonych gości są jacyś wegetarianie lub alergicy, aby przygotować potrawy odpowiednie dla wszystkich.

Sushi na imprezę

Dobrym pomysłem, który może sprawdzić się na imprezie, jest zamówienie zestawu sushi. Takie rozwiązanie sprawia, że sami nie musimy poświęcać czasu na przygotowanie jedzenia, a różnorodność sushi sprawia, że każdy powinien coś dla siebie znaleźć. Szczególnie warta uwagi jest oferta z restauracji Sushi Friends. Ta działająca w Krakowie restauracja przygotowała specjalną ofertę z myślą o imprezach. W związku z tym można zamówić z tej restauracji sety imprezowe 70, 100, 200, a nawet 300 sztuk. Ponadto strefy dostaw Sushi Friends obejmują naprawdę duży obszar miasta, dlatego mieszkańcy Krakowa i okolic mogą cieszyć się na imprezach pysznymi zestawami sushi.

Przekąski na ciepło

Skoro potrawy na zimno mamy już za sobą, to przejdziemy to przekąsek na ciepło. Tutaj pole do popisu jest naprawdę sporę. Do godnych uwagi przekąsek na ciepło według nas należą: muffinki pizzowe, sajgonki z piekarnika, frytki, tosty z halloumi, pizza, grzanki caprese, krążki cebulowe, ziemniaki z boczkiem oraz kulki ziemniaczane z serem. Jak widać przekrój podanych przez nas przekąsek, jest bardzo szeroki, dlatego każdy powinien odleźć coś idealnego pod swoje potrzeby.

Sałatki

Świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju imprezach także sałatki. Są one zazwyczaj bardzo, proste w przygotowaniu, wystarczą dla wielu gości i potrafią zaskoczyć swoim smakiem. W naszej opinii warto, jest zainteresować się takimi sałatkami jak: sałatka ze szparagami, cezar z łososiem, panzanella, sałatka z makaronem chińskim oraz sałatka z kebabem. Podane propozycje nie są trudne w przygotowaniu, a ich różnorodność sprawi, że nawet najbardziej wybredni goście powinni znaleźć coś dla siebie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.