Jakie okna wybrać dla alergika?

Dodaj komentarz

Alergie i związane z nimi choroby to zmora dzisiejszych czasów. Na rynku są dostępne odkurzacze, pościele, a nawet jedzenie dla alergików, ale co z oknami? Czy są takie dla osób cierpiących na wszelakiego rodzaju alergie, a jeżeli tak to które wybrać, żeby były najlepsze?

okna plastikowe bochnia

Wybór odpowiednich okien

Bardzo ważny jest wybór odpowiednich okien, ale jeszcze istotniejsza jest ich pielęgnacja, bo właśnie kurz odpowiada za pojawianie się roztoczy wywołujących reakcję alergiczną. Nie są nam obce takie objawy jak: zaczerwienienie oczu, nieżyt nosa, kichanie itp. Za powyższe symptomy często odpowiadają alergie, na które cierpi, jak podają szacunkowe dane co trzecia osoba na świecie. Z alergicznym nieżytem nosa zmaga się około 10—25% osób na świecie. Alergiczny nieżyt nosa wiąże się z 2—3-krotnie zwiększonym ryzykiem rozwoju astmy. Wróćmy jednak do tematu wyboru najlepszych okien. Aby wybrać odpowiedni materiał o niezwykłej trwałości warto zdecydować się na okna w Bochni, gdzie fachowcy doradzą nam najlepszą dla nas opcję. Oprócz odpowiedniego materiału, z których zostały wykonane powinniśmy mieć na uwadze ich okucie, aby utrzymać adekwatną temperaturę oraz poziom wilgoci w pomieszczeniu. 

Materiał okien dla alergika

Bardzo dobrym materiałem dla alergików będzie PCV, który jest łatwy w czyszczeniu. W tym celu należy odwiedzić stronę https://oknabochnia.pl/okna/, na której widnie oferta zarówno okien PCV, jak i okien aluminiowych czy drewnianych. Aby zadbać o czystość okna wystarczy użyć suchej szmatki w celu jego wyczyszczenia. Warto jednak podkreślić, że nie chodzi o sam materiał, a o utrzymanie okna w czystości. Okna wykonane z aluminium bądź z drewna nie nasilą objawów alergii, ale możemy mieć trudności w ich wysprzątaniu.

O czym warto jeszcze pamiętać w przypadku alergii?

Pamiętajmy o wietrzeniu pomieszczeń, aby pokój nie był zbyt wilgotny. Może to doprowadzić do nagromadzenia się pleśni. Najlepiej wentylować pomieszczenia wieczorem i po opadach deszczu, dlatego że stężenie pyłków jest niewielkie. Czy chcemy przez to powiedzieć, że nie należy w ogóle otwierać okien, jeżeli jesteśmy alergikami? Zalecamy zamontowanie nawiewników okiennych wyposażonych w specjalne filtry, które zapobiegają przedostawaniu się pyłków oraz alergenów. Można rozważyć zakupienie okien posiadających mikrowentylację, dzięki której wywietrzymy pomieszczenie. Zrezygnujmy z zasłon i firanek, ponieważ to właśnie tam osiada najwięcej kurzu oraz sierści zwierzęcej. Zastąpmy je roletami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, które łatwo się czyści. Nieważne, które rozwiązanie wybierzemy, najistotniejsze jest systematyczne mycie okien. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.