Jak zostać kierowcą Ubera?

Dodaj komentarz

Wielu z nas marzy o byciu niezależnym od innych, o byciu osobą, która sama może zdecydować o tym czy danego pójdzie do pracy, czy może dopiero za trzy dni. Wybranie zawodu jako kierowca Ubera z pewnością wychodzi z inicjatywą dla takich osób i pozwoli spełnić marzenia byciu szefem dla samego siebie. Dużo osób może wzdrygać się na samą myśl o formalnościach jakie należy załatwić podczas kwalifikacji jako kierowca Ubera, ale w tym artykule pokażemy, że nie jest tego tak dużo, jakby się mogło wydawać. 

Profil kierowcy

Taksówkarz jest bardzo popularnym zawodem, na który decyduje się wielu chętnych. Jeśli interesuje Cię praca w Uber to w pierwszej kolejności trzeba założyć swój profil kierowcy. Taki profil można założyć na stronie internetowej partnera. Po wejściu w zakładkę rejestracji naszego konta należy podać podstawowe informacje po czym otrzymamy zaproszenie na spotkanie wstępne, po którym otrzymamy dostęp do profilu gdzie będziemy mogli wysłać niezbędne skany dokumentów. Nasze konto będzie już co prawda aktywne, jednak aby w pełni przejść weryfikację pozytywnie czeka nas jeszcze kilka wymogów do spełnienia.

Jakie warunki należy spełnić?

 

Aby zostać kierowcą Ubera trzeba mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy kategorii B oraz doświadczenie w jeździe minimum rok. Samochód, który będzie używany do pracy musi być elastyczny, bezpieczny i przynajmniej pięcioosobowy wyprodukowany najpóźniej w 1999 roku. Dobrym rozwiązaniem ułatwiającym zostanie taksówkarzem jest współpraca z firmą OnlyGo, która znajduje się na ul. Sołtysowskiej 1 w Krakowie (tel: 797415722). Szczegółowe informacje można zdobyć odwiedzając stronę internetową firmy onlygo.pl lub pod wskazanym numerem telefonu.

Polityka Ubera

Mam profil - co dalej? 

Skany dokumentów które należy dostarczyć:

  • Dowód osobisty
  • Prawo jazdy
  • Dane dotyczące działalności gospodarczej
  • Dowód rejestracyjny pojazdu wraz z ważnym przeglądem technicznym
  • Wyraźna fotografia zdjęcia profilowego
  • Zaświadczenie o byciu osobą niekaraną
  • Ubezpieczenie OC pojazdu

Po spełnieniu powyższych kryteriów i uzyskaniu pozytywnej weryfikacji możemy od zaraz zacząć zarabiać. 

Ile zarabia kierowca Ubera

Zarobki są całkowicie zależne od nas samych. Nie mamy tutaj nikogo nad sobą, tak że warto mieć w sobie wypracowaną samodyscyplinę i wypracowywać z góry założone minimum. To, ile zarobimy zależne jest od tego jak dużo czasu poświęcamy dziennie na pracę i w jakie dni pracujemy. Można zarobić od kilkuset zł do nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie, choć do tego trzeba poświęcać znaczną część swojego czasu na siedzenie za kierownicą. Warto zaznaczyć, że pensje są wypłacane kierowcom raz w tygodniu. 

Istotną kwestią jest też polityka, którą Uber się kieruje. Warto się z nią zapoznać i wiedzieć jakie przywileje przysługują nam i partnerowi w razie jakiejś sytuacji.

Słowem podsumowania

Jak można zauważyć formalności do załatwienia jest niewiele i bardzo sprawnie możemy przejść przez proces weryfikacyjny i zarobić swoje pierwsze pieniądze. Taka praca może przynieść naprawdę mnóstwo satysfakcji, szczególnie kiedy to sami, bez osoby dowodzącej nad nami będziemy mogli w pełni zaspokoić swoje potrzeby finansowe.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.