Jak wybrać salon fryzjerski?

Dodaj komentarz

Marzysz o lśniących, zdrowych włosach i fryzurze, która będzie idealnie pasować do Twojego kształtu twarzy? Obawiasz się jednak, że możesz trafić w niewłaściwe miejsce, w którym zamiast wypielęgnowanych kosmyków, spotkasz się z rozczarowaniem, gdy po skończonym zabiegu spojrzysz w lustro? Jeśli szukasz dobrego fryzjera, koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji!

blog ogólnotematyczny

Profesjonalista czy amator?

Zwróć uwagę na to, czy fryzjer posiada odpowiednie kwalifikacje. Zapoznaj się z jego kursami bądź odbytymi szkoleniami, które prezentuje na przykład na swojej stronie internetowej. Warto również przeczytać opinie innych klientek, aby mieć pewność, że osoba jest kompetentna. O profesjonalizmie firmy może również świadczyć obecność na stronie katalog firm bbs4fleet.pl, który jest zestawieniem doświadczonych przedsiębiorstw, wartych zaufania. Najlepszym rozwiązaniem będzie fryzjer, który na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę, chętnie uczestniczy w szkoleniach oraz pracuje w renomowanym salonie. 

Jaki jest poziom czystości salonu?

Nikt z nas nie chciałby, aby jego włosy były stylizowane szczotką, która od miesięcy nie widziała płynu dezynfekującego. Zwróć uwagę na to, w jakim stanie jest salon fryzjerski: czy jest tam wystarczająco czysto? Czy fryzjer odpowiednio czyści wcześniej używane narzędzia, takie jak szczotki, nożyczki lub wałki? Zerknij też, czy podłoga jest na bieżąco czyszczona - przebywanie w brudnym lokalu może pogorszyć twoją wizytę.

Czy fryzjer jest komunikatywny?

Profesjonalny stylista powinien dokładnie wysłuchać twoich potrzeb oraz dobrać zabieg i stylizację indywidualnie do stanu twoich włosów. Dobry fryzjer będzie na tyle komunikatywny, aby doradzić dodatkową koloryzację czy strzyżenie. Stylista powinien być twoim doradcą, jeśli nie potrafisz podjąć decyzji, a także powinien uszanować twoje życzenia w miarę możliwości i wykonalności fryzury. W poszukiwaniu inspiracji, warto odwiedzić stronę 10godzin.pl, gdzie publikowane są artykuły ogólnotematyczne, również te związane z urodą, czy fryzjerstwem. Dobrym pomysłem jest podsunięcie fryzjerowi zdjęcia, które może być dla niego inspiracją i wskazówką, czego klient od niego oczekuje. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz idealnego salonu fryzjerskiego dla siebie, powinnaś również skupić się na poniższych kwestiach:

  • Media społecznościowe salonu - Sprawdź, czy salon chętnie reklamuje się w social mediach. Możesz przejrzeć wykonane w nim fryzury, koloryzacje, a także skorzystać z promocji, które lokal publikuje regularnie na Instagramie.
  • Profesjonalne kosmetyki - Warto zwrócić uwagę na to, czy znajdziemy w salonie profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które będą cechować się wyższą koncentracją składników odżywczych niż drogeryjne produkty.
  • Czas poświęcony klientowi - Wybierz salon, w którym zostaniesz obsłużona w odpowiedni sposób, bez pośpiechu.
  • Kultura osobista fryzjera - Jeśli fryzjer jest dla Ciebie niesympatyczny, niekulturalny i czujesz się przy nim niekomfortowo, zrezygnuj z jego usług.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom uda Ci się znaleźć idealny salon fryzjerski, w końcu odnajdziesz swojego mistrza nożyczek!

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.