Skip to main content

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa trzeba stawać przed wieloma wyborami. Na pewnym etapie zawsze trzeba stanąć przed wyborem, kto będzie dla naszego przedsiębiorstwa załatwiać sprawy związane z księgowością. Duże firmy często postanawiają zatrudnić specjalnie przeszkolonego pracownika, który będzie się zajmował rachunkowością. Jest to jednak rozwiązanie dość kosztowne i ryzykowne, ponieważ nigdy nie mamy pewności, kto jak będzie pracował. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, które zajmuje się profesjonalnie obsługą księgowo - podatkową. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobre biuro rachunkowe.

Biuro rachunkowe Onufry

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Zacznijmy może jednak od wyjaśnienia dokładnie, czym jest i czym się zajmuje biuro rachunkowe. Obecnie dobre biura rachunkowe to firmy, które głównie zajmują się załatwianiem wszelkich spraw z zakresu rachunkowości na zlecenie firmy. Okazuje się jednak, ze takie biura mogą również świadczyć usługi z innych dziedzin. Nowoczesne biura rachunkowe zajmują się bowiem również wsparciem przy obsłudze kadr i płac oraz systemów bezpieczeństwa. To jakie usługi może wykonywać dla nas biuro rachunkowe, jest uzależnione od pracujących tam osób. W zależności od tego, jak bogate mają doświadczenie i umiejętności, to zakres usług biura się powiększa. Przykładem biura posiadającego szeroki zakres usług jest firma z Łodzi - Biuro rachunkowe Onufry, które zajmuje się kompleksową obsługą księgowości małych i średnich firm, jak również jednoosobowych działalności gospodarczych.  

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe?

Przy wyborze biura rachunkowego trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie systemy bezpieczeństwa ochrony danych są nam zagwarantowane. Dokumenty, jakimi zajmuje się nasze biuro rachunkowe, zazwyczaj są bardzo ważne dla naszego przedsiębiorstwa, dlatego nie chcemy, by wpadły w niepowołane ręce. W celu zweryfikowania biura pod kątem bezpieczeństwa warto więc sprawdzić jaką polisę wewnętrzną posiada biuro, oraz jak zabezpiecza dane przed wykradnięciem. Druga ważna rzecz, to jakimi narzędziami posługuje się biuro. Aby w dzisiejszych czasach sprawnie zarządzać rachunkowością, potrzebne są odpowiednie narzędzia informatyczne. Warto więc sprawdzić, czy dane biuro takie narzędzia posiada.

Kolejna ważna sprawa to pracujący w biurze specjaliści. To oni przecież bezpośrednio będą zajmować się naszymi sprawami, dlatego powinno nam zależeć na tym, aby biuro zatrudniało odpowiednio wykształconych i doświadczonych pracowników. Warto podpytać o to, jakimi certyfikatami mogą się oni pochwalić, by mieć większą pewność, że nasze sprawy zostaną załatwione profesjonalnie. Kolejną kwestią wartą uwagi jest zakres usług danego biura. Dobrze by od razu wszystkie sprawy, na których nam zależy, były załatwiane w jednym miejscu, dlatego należałoby dokładnie sprawdzać, co dane biuro oferuje. Ostatnia kwestia to cena. Jest ona uzależniona od usług, jakie będzie dla nas załatwiać biuro, jednak zawsze warto porównać cennik z tym co oferują inne biura w okolicy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Takie dokładnie zaplanowane zaręczyny muszą być bardzo romantyczne, ale też strasznie stresujące. Nawet sobie nie ...
Kamil 1 miesięcy temu Jak przygotować busa do sprzedaży?
Świetnie się składa, że tu trafiłem, bo akurat czeka mnie sprzedaż busa 😀 Chyba zdecyduję się właśnie ...
Mam wrażenie, że Tarnów jest bardzo niedocenianym miastem. Całą sławę w Małopolsce zgarnia Kraków... Tarnów ...
Magda 2 miesięcy temu Szklane elementy w domu
Sama wykorzystuje lustra w domu. Mam ich naprawdę dużo... 😂 Większość robiona na zamówienie. To jaki ...
Faktycznie wypożyczenie sprzętu medycznego jest bardziej opłacalne, ale moim zdaniem tylko krótkoterminowo. Ja preferuje zakup ...