Jak poradzić sobie z kompleksem odstających uszu?

Dodaj komentarz

Uszy to niewielka część ciała, która jednak znacząco wpływa na kształt naszej twarzy. Dlatego też wszelkie mankamenty w ich wyglądzie mogą determinować nie tylko postrzeganie nas przez innych, ale również i naszą samoocenę, stanowiąc źródło wstydu i kompleksów. Naprzeciw tego typu problemom wychodzi medycyna estetyczna. Odpowiednie zabiegi pozwalają usunąć problem niesymetrycznych, zbyt dużych lub też zdeformowanych małżowin usznych, nadając im odpowiedni kształt. Jak wygląda otoplastyka i jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Co to jest otoplastyka?

Otoplastyka to prosty zabieg chirurgiczny, pozwalający na pozbycie się różnego rodzaju deformacji małżowin usznych. Podczas zabiegu lekarz wycina skórę, modelując chrząstkę ucha. Dzięki temu możliwe jest ustalenie odpowiedniego kąta i odległości od głowy. W ten sposób problem odstających uszu zostaje usunięty. Choć otoplastyka nie wymaga skomplikowanych ingerencji chirurgicznych, każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem, który nie tylko przygotuje do całej procedury, ale również pozwoli rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości. Po więcej informacji, związanych z chirurgiczną korektą uszu, warto zajrzeć na stronę http://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, gdzie znaleźć można dokładny opis omawianego zagadnienia.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Korekta uszu to zabieg estetyczny, poprawiający wygląd twarzy, ale również i samopoczucie pacjenta. Pozbycie się kompleksów poprawia jakość życia i ułatwia nawiązywanie nowych relacji. Zabiegowi mogą poddać się osoby dorosłe oraz dzieci po ukończeniu 6 roku życia czyli wtedy, gdy ich uszy przestają się rozwijać w szybkim tempie. Ważne jednak, by była to decyzja w pełni przemyślana, a zarazem świadoma.

Jak przebiega korekta uszu?

Zabieg korekty uszu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1,5 godz. Nie wymaga on hospitalizacji, w związku z czym pacjent może wrócić do domu tuż po jego zakończeniu. Otoplastyka polega na nacięciu, które chirurg wykonuje z tyłu ucha. W ten sposób usuwana jest część skóry. Kolejnym etapem jest już modelowanie chrząstki tak, by ucho uzyskało pożądany kąt oddalenia od czaszki. Szwy ściągane są po dwóch tygodniach od zabiegu.

Rekonwalescencja po korekcie uszu

Korekta uszu to bezpieczny zabieg, jednak jego przeprowadzenie wiąże się z kilkoma wyrzeczeniami, warunkującymi prawidłową rekonwalescencję. Należy pamiętać, aby przez kilka dni nie opuszczać głowy niżej, niż poziom serca. Nocny odpoczynek powinien odbywać się na trzech miękkich poduszkach, a w ciągu dnia trzeba powstrzymywać się od spożywania twardych pokarmów, wymagających gryzienia i życia. Niezbędne jest również znaczne ograniczenie aktywności fizycznej i towarzyszącego jej wysiłku. Przez cztery tygodnie, pacjent musi również stosować specjalną opaskę na uszy. Ból, który może pojawić się po zabiegu, można uśmierzać dostępnymi bez recepty środkami przeciwbólowymi. Prawidłową rekonwalescencje potwierdzają kilkukrotne kontrole, a przy zachowaniu powyższych wskazówek, powrót do pełnej sprawności nie powinien przysporzyć większych problemów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.