Dlaczego warto czytać blogi?

Dodaj komentarz

W ostatnich latach blogosfera się kurczy. Większość autorów działa poprzez inne kanały. Jednak w przeciwieństwie do YouTube'a czy portali społecznościowych blogi należą do ich autorów. To twórcy mają całkowitą kontrolę nad treścią i jej wyglądem.. Warto dać im szansę, ponieważ jest wiele zalet czytania tego typu treści.

Olbrzymia baza wiedzy 

Pasjonaci często prowadzą blogi na bardzo niszowe tematy. Za darmo dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W dodatku za pomocą bloga są w stanie bardzo szczegółowo przedstawić dane zagadnienie. Tekst jest podzielony na części, co pozwala na jego szybkie skanowanie i znajdowanie potrzebnych informacji. Wiele ciekawych artykułów można znaleźć na stronie https://danielkoszela.pl/, gdzie Daniel Koszela dzieli się ciekawostkami o różnorodnej tematyce. W dodatku na blogu nie rozpraszają wiadomości. Reklamy nie przerywają lektury. Sam format bloga pozwala na pokazanie wielu ciekawych rozwiązań technicznych. 

Inspiracja i motywacja   

Blogowanie jest dla każdego. Nie ważne czy ktoś zajmuje się fotografią czy mechaniką samochodową. Autorzy nie potrzebują drogiego sprzętu do nagrań. Na dodatek trafiają do osób zainteresowanych ich twórczością. Często prowadzą swoje strony latami. Dzięki dzieleniu się swoim czasem potrafią żyć z prowadzenia bloga. Na dodatek dowolność tematyki, stylów pisania czy wizualnej strony bloga potrafi inspirować. Pokazuje jak wiele jest spojrzeń na rzeczywistość. 

Spotkanie z przyjacielem lub nauczycielem

Regularne czytanie tych samych osób tworzy więź. Autorzy mają więcej miejsca na zaprezentowanie siebie. Tworzy to uczucie odwiedzania najlepszej przyjaciółki, która poleca nowy produkt. Często wraz ze zmianą contentu autor motywuje do próbowania nowych rzeczy. Zabiera czytelników w podróż by razem odkrywać kolejną dawkę wiedzy. Twórcy internetowi zwłaszcza ci niszowi mówią do każdego, kto chce słuchać. Czasem wystarczy napisać prywatną wiadomość z pytaniem. W odpowiedzi można dostać darmowy wykład i dodatkowe źródła informacji. 

Poprawa samopoczucia 

Czytanie, nawet blogów to chwila odpoczynku. To jedna z niewielu aktywności, która wymaga robienia jednej rzeczy jednocześnie. Pozwala na odcięcie się od rzeczywistości i nadmiaru bodźców. W dodatku bycie wiernym czytelnikiem kreuje relację nie tylko pomiędzy twórcą i odbiorcą. Dookoła bloga zwykle pojawia się zżyta społeczność. Często wymiana kilku komentarzy prowadzi do długotrwałych znajomości.  

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.