Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Dodaj komentarz

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa - otóż jest to jedna z metod terapii manualnej, która polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, otworu górnego klatki piersiowej i kości krzyżowej, w celu rozluźnienia struktur międzytkankowych. Taka praca z ciałem ma być stymulacją, dzięki której terapeuta nawiąże kontakt z tkanką łączną i będzie w stanie uwolnić powstałe w niej napięcie. Terapia ta jest nowatorskim, nieinwazyjnym zabiegiem odpowiednim dla osób w każdym wieku.

Terapia czaszkowo-krzyżowa receptą na bóle mięśni

Kiedy spróbować terapii czaszkowo-krzyżowej?

Zabieg może pomóc w wielu problemach zdrowotnych między innymi: w kłopotach z koncentracją, bólach i zawrotach głowy, problemach z kręgosłupem, skoliozie, w stresie, nerwicach oraz wszystkich urazach powypadkowych. Przed przystąpieniem do terapii z pacjentem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który ma pozwolić na dokładną przyczynę problemu. Następnie, po ułożeniu pacjenta w wygodnej pozycji sprawdzany jest rytm, przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego oraz stan napięcia struktur międzytkankowych. Osteopata precyzyjnie umiejscawia dłoń na ciele pacjenta i poprzez delikatne uciskanie, stara się zniwelować wszystkie napięcia, tak, aby przywrócić naturalną równowagę organizmu, która pozwoli na poprawę zdrowia pacjenta poprzez procesy samoregulacji i samoleczenia.

Jak wygląda terapia?

Pojedyncza terapia trwa zazwyczaj około godziny a ilość potrzebnych zabiegów jest ustalana indywidualnie. Na profesjonalną konsultację ze specjalistą można liczyć w Natural Flow, akademii założonej przez certyfikowaną instruktor, od lat z pasją zajmującą się pracą nad ciałem. Cenniki zabiegów są zróżnicowane w zależności od gabinetów oraz kwalifikacji terapeutów, zazwyczaj jednak koszt pojedynczej sesji waha się w granicach 100-200 złotych. Efekty terapii to przede wszystkim redukcja dolegliwości bólowych, z którymi zgłasza się pacjent. Efektywnie wykonany zabieg obniża poziom stresu pacjenta i poprawia ogólny stan samopoczucia. Dodatkową plusem terapii jest zdecydowanie mniejsza ilość ewentualnych skutków ubocznych, niż w przypadku leczenia farmakologicznego.

Kurs terapii czaszkowo-krzyżowej

Oferta dla kursantów

Terapia cranio-sacralna to model pracy wywodzący się z osteopatii. Profesjonalny kurs terapii czaszkowo krzyżowej przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, masażystów, terapeutów manualnych, neurologów, a nawet psychologów i uprawnia do przeprowadzania zabiegów. Drugą ścieżką kariery jest skończenie studiów z osteopatii. Przygotowani specjaliści posiadają szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii ciała człowieka i dzięki umiejętności słuchania organizmu pacjentów są w stanie przywrócić naturalne ruchy i przepływy w ciele.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.