Czy warto sprzedać swój samochód do skupu?

Dodaj komentarz

Powyższe pytanie to problem, z którym mierzy się niejedna osoba, która już nie wie, co powinna zrobić ze swoim pojazdem. Pewnie większość ludzi jest niechętnie do tego nastawiona, ponieważ uważa, że ceny oferowane przez firmy są przeważnie dosyć zaniżone. Choć częściowo jest to prawda, to nie oznacza, że jest to swojego rodzaju reguła i że zawsze to tak wygląda. Są przecież firmy, które proponują realne ceny, często wyższe od tych, jakie znajdzie się w komisach czy u dealerów. 

Nie męcz się ze sprzedażą auta na własną rękę

Poza tym wiele osób sądzi, że może sami poradzą sobie z przygotowanie i sprzedażą swojego samochodu. A nie jest to tak proste, jakby się mogło wydawać. Jeśli ktoś nie posiada odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie motoryzacji trudno mu będzie o samodzielną sprzedaż auta. Pomóc w tej kwestii może skup aut za gotówkę w Gdańsku, którego zespół specjalistów w szybki sposób wyceni i odkupi twoje auto. Żeby to zrobić efektywnie i dobrze, to trzeba najpierw przygotować swój pojazd. Ważne jest wyczyszczenie go, zajęcie się usterkami mechanicznymi itp. Firmy, które od lat się tym zajmują, przeważnie mają mechaników z odpowiednim doświadczeniem, dzięki czemu w tym przypadku mogą to wszystko wykonać przy niższych kosztach niż osoba prywatna. Dlatego właśnie jest to kolejny powód, dla którego warto znaleźć firmę, która może odkupić od nas pojazd, a potem zająć się nim i sprzedać dalej.

Oszczędź swój czas

Kolejną sprawą się marnowanie czasu i cierpliwość, jaką musi wykazać się osoba sprzedająca. Rzadko kiedy zdarza się, że pierwszy człowiek, który zadzwoni, będzie chciał od razu kupić lub choćby obejrzeć pojazd. Trzeba liczyć się z tym, że będzie to na pewno przynajmniej kilka, a nawet kilkanaście telefonów. Potem na sprzedającego czekają dokładne oględziny pojazdu, a nawet wizyta u mechanika. To sprawia, że trzeba na jednego klienta poświęcić nawet kilka godzin, a może w ogóle nie dojść do zakupu pojazdu. I  właśnie dlatego o wiele bardziej opłaca się zdecydować na skup pojazdu. Nie trzeba wtedy dodatkowo zwalniać się z pracy, by spotkać się z klientem.

Stan twojego auta nie jest istotny

Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż skupy aut przyjmują różnego rodzaju auta - osobowe, dostawcze czy terenowe, a także pojazdu w różnym stanie - uszkodzone, niesprawne technicznie, powypadkowe itp. Przykładowe auta przyjęte przez skup można znaleźć tutaj https://auto-skup24.pl/ostatnio-skupione, gdzie jak widać firmy te nie zwracają również uwagi na rocznik czy model pojazdu. Można stwierdzić, że skupy aut nie są wybredne i odkupią każde auto. Pamiętaj, że osoby, które pracują w tych firmach to fachowcy, którzy znają się na pojazdach i mogą w parę minut wycenić twój samochodów co znacznie usprawni całą transakcję. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.