Botoks - kiedy warto zacząć go robić?

Dodaj komentarz

Każdy z nas chce jak najdłużej wyglądać zdrowo, promiennie, a przede wszystkim zachować młodą i jędrną skórę. Czas niestety działa na naszą niekorzyść i z każdym kolejnym rokiem, naskórek robi się mniej elastyczny i zauważamy pierwsze zmarszczki. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście botoks, jednak czy nie ryzykujemy, wykonując go w młodym wieku?

Dość znanym powiedzeniem jest: lepiej zapobiegać, niż leczyć. W przypadku botoksu również się to sprawdzi, ponieważ łatwiej jest hamować procesy starzenia, niż przywracać skórę do poprzedniego wyglądu, gdy na jej powierzchni widzimy już sporo niedoskonałości. Warto podkreślić, że nie wszystko da się cofnąć i idealnie wygładzić - ogromne ilości botoksu również nie poradzą sobie ze wszystkim.

Botoks po dwudziestce - czy warto?

Tak naprawdę wiele zależy od nas i od tego, jak się czujemy z naszą skórą. Jeśli faktycznie borykamy się z widocznymi zmarszczkami np. na czole, wówczas nie należy zwlekać i skorzystać z botoks czoła - Gdynia. W młodym wieku również można mieć bardzo widoczne zmarszczki mimiczne, czy np. zmarszczki palacza, spowodowane nałogowym paleniem tytoniu. 

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A polecana jest przede wszystkim na wygładzenie zmarszczek mimicznych, które wywołują ruchy i spięcia mięśni twarzy. Wstrzyknięcie botoksu w wybrane miejsce, sprawia że mięsień się rozluźnia, a zmarszczka automatycznie wygładza się i jest mniej widoczna. Toksyna botulinowa jest całkowicie bezpieczna jako substancja, choć zabieg musi być wykonywany przez profesjonalistę. Nie ma jednak przeciwwskazań do stosowania jej już w młodym wieku, choć oczywiście warto pamiętać o stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych, czy też wykonywania masaży skóry. 

Jak botoks wpływa na wygląd twarzy, czy może ją oszpecić?

Botoks nie powinien być podawany w nadmiernych ilościach, ponieważ jeśli niemalże całkowicie unieruchomimy mięśnie, wówczas możemy mieć problem np. z uśmiechaniem się. Warto naprawdę skorzystać z usług profesjonalnej kliniki, która zadba o to, abyśmy nie doświadczyli żadnych negatywnych skutków ubocznych. Bardzo popularnym gabinetem jest Derm Estetyka, który znajduje się na ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni (tel: 500430484). Można wykonać tam botoks na czoło, pod oczy czy też między brwiami. 

Dla wielu osób botoks okazał się prawdziwym zbawieniem i po skorzystaniu z niego kilka razy, kompletnie przestali chodzić na ten zabieg. Dlaczego tak się dzieje? Czy efekt jest na stałe? Niestety nie, botoks należy powtarzać (zazwyczaj co 6-7 miesięcy), ale niektórzy oduczyli się pewnych nawyków, które powodowały powstawanie zmarszczek. Botoks nie działa od razu, ponieważ mięśnie zostają rozluźnione i dopiero z każdym kolejnym dniem, gdy skóra odpoczywa i nie jest nadmiernie spinana, zmarszczki się wygładzają. 

Czy botoks może być koniecznością?

Owszem, w wielu przypadkach botoks wręcz musi być zastosowany, jeśli chcemy faktycznie poprawić wygląd naszej twarzy. Bardzo poważnym i coraz powszechniejszym problemem jest bruksizm, który wpływa na ubytki w jamie ustnej oraz powoduje migreny. Bruksizm wynika z nadmiernego spinania mięśni żwaczy, co prowadzi do zgrzytania zębami. W tym wypadku, zastosowanie botoksu stanowi najlepsze remedium. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.