Zmiana fryzury - w domu, czy w salonie fryzjerskim?

Każda kobieta (choć nie tylko, bo przed dylematami tego typu stają również mężczyźni!) miewa w swoim życiu momenty, kiedy to marzy się jej gruntowna, konkretna zmiana własnego wyglądu. Czasami by poczuć zmianę wystarczy zrobić naprawdę niewiele - skrócić włosy, wyprostować je lub pokręcić, nałożyć na nie farbę. Lub też zrobić nieco mocniejszy makijaż, albo wręcz przeciwnie - zrezygnować z niego i zdecydować się na taki, który robimy nieco rzadziej, a więc delikatniejszy, słabszy. Klucz w tym, by nie bać się eksperymentować ze swoim wyglądem.

salon fryzjerski włocławek

Z drugiej jednakże strony należy być również ostrożnym - niejednokrotnie zdarza się bowiem, iż po takiej odważnej, rewolucyjnej decyzji całe tygodnie spędzamy rozgoryczone i niezadowolone z efektów. Niektóre z nich da się łatwo zniwelować - na przykład jeśli zafarbujemy włosy szamponem koloryzującym (a nie farbą z amoniakiem), po kilku myciach możemy spodziewać się zaniku nietrafionego kolory. Jeszcze prościej jest w przypadku makijażu - jeżeli w jakimś nie czujemy się zbyt dobrze, możemy po prostu pójść do łazienki i zmyć go odrobiną płynu lub mleczka do demakijażu.

 

Eksperymenty z włosami

Kobiety zdecydowanie najczęściej decydują się na eksperymenty związane z włosami - rodzajem uczesania, długością, koloryzacją. Jeśli chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, obcinają włosy, farbują je na całkowicie inny kolor niż posiadają na głowie lub testują zupełnie nowe uczesania, których nigdy jeszcze nie miały na głowie. Czy lepszym miejscem na eksperymenty jest własny dom, czy salon fryzjerski? Czy lepiej zafundować sobie metamorfozę samodzielnie, czy też przyda się nam profesjonalny stylista fryzur oraz jego pomoc?

fryzjer damski włocławek

Czy warto zasięgnąć porady stylisty fryzur?

Wszystko zależy od tego, jak wielka ma być planowana zmiana oraz jak pewne jesteśmy swojego pomysłu. Jeśli planujemy ściąć na krótko włosy, które zapuszczałyśmy przez dobrych kilka lat, zdecydowanie rozsądnie będzie zasięgnąć porady stylisty fryzur. Profesjonalni styliści, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, mogą udzielić nam wielu cennych porad i wskazówek, które mogą ustrzec nas przed błędem, którego długo mogłybyśmy potem żałować. Inną sytuacją, w której warto zasięgnąć porady stylisty fryzur jest koloryzacja mająca na celu diametralną zmianę naszego koloru - przykładowo z ciemnych, niemal czarnych włosów na blond lub z niemalże białych na rude. Niejednokrotnie mają miejsce sytuacje, gdy kobiety zdają się być przekonane, iż chcą dokonać zmiany koloru włosów, jednakże marzą o kolorze, który zupełnie nie pasuje do ich typu urody i karnacji. Dlatego też ocena obiektywnego obserwatora, a więc stylisty fryzur, który widzi nas po raz pierwszy w życiu, może być bardzo cenna - może on zauważyć coś, czego nie dostrzeżemy my, marzące o konkretnym kolorze włosów. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku fryzjerów-wizjonerów, którzy traktują swoją pracę jak sztukę. Właśnie tacy styliści tworzą salon fryzjerski Inspiracja, który znajdziemy we Włocławku. Warto się tam udać z zamiarem zmiany koloru włosów.