Skup aut

Wiele osób na pewno zastanawia się, czy sprzedaż samochodu na skupie aut jest opłacalne. Skup aut za gotówkę to nic innego niż zwykły komis. A przecież komisów może być wiele, np.: komis z gramy video, komis z książkami lub właśnie wspomniany skup aut.

skup aut dostawczych

Czy opłaca się sprzedać auto w skupie aut?

Panuje ogólne przekonanie, że kwoty płacone za pojazdy przez skupy są bardzo niskie i niezbyt taka transakcja opłaca się sprzedającemu. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od danego skupu oraz od sposobu w jaki działa. Niektóre skupy mają opisany na swojej stronie cały mechanizm działania, jak na przykład skup aut Filar

Większość skupów samochodowych jednak posiada własne procedury, do których należą zazwyczaj:

  • wstępna wycena,
  • następnie przeprowadzenie dokładniejszej wyceny,
  • cały proces kupna-sprzedaży.

W dobie internetu zaczęły pojawiać się wyceny właśnie przez sieć. Często zdarza się jednak, że takowe wyceny są błędne, ponieważ sprzedający zatajają uszkodzenia bądź wady pojazdu. Zazwyczaj każdy skup posiada swoich przedstawicieli, którzy mają za zadanie odebrać samochód lub po prostu obejrzeć dokładniej dany samochód. Każdy skup aut ma własne metody, aby zachęcić ludzi do sprzedawanie aut właśnie u nich. Może to być reklama w internecie albo baner reklamowy, np. na płocie. Należy dodać do tego również reklamy w radiu lub telewizji, zazwyczaj lokalnych. Warto zwrócić uwagę ile takich reklam znajduje się właśnie na takich opuszczonych płotach, barierkach lub nawet domach. Patrzy się na to tylko wtedy, kiedy chcemy skorzystać z usług jakiegoś skupu. Jednak takich banerów jest w każdej miejscowości bardzo, bardzo dużo. W handlu samochodami jest podobnie jak z innymi rzeczami. Cały czas panuje zasady: tanio kupić, drożej sprzedać. Jak wiadomo, reklama jest dźwignią handlu. Im więcej ludzie będą słyszeć i widzieć o danym skupie, tym bardziej ten skup będzie się rozrastał. Właściciele komisów lub ich ludzie, zjeżdżają miejscowości nawet w promieniu 100 kilometrów, aby powiesić swój baner reklamowy. 

Skup aut dostawczych

skup aut dostawczych reda
A co ze skupem tirów, samochodów dostawczych, motorów itd.? Czasami możemy zauważyć oddzielne komisy, np. skup aut dostawczych. Taki komis będzie opierał się wyłącznie na kupnie i sprzedaży ''dostawczaków''. Jednak zazwyczaj, choć nie ma na to reguły, skupy działają w ten sposób, że skupują wszystkie typy pojazdów w jednym miejscu. Wiadomo, im więcej tym lepiej. 
Dlaczego ludzie nie sprzedadzą pojazdów we własnych zakresie? Czy nie lepiej samemu ogłosić sprzedaż w internecie? Przecież skup na skupie zapłacą mniej niż miałaby zapłacić osoba prywatna... To wszystko prawda i nawet zastanawiające jest, co ciągnie ludzie, aby sprzedawać samochody właśnie w komisach. Być może chcą zarobić na czasie lub nie chce im się ogłaszać sprzedaży w sieci. To już indywidualna kwestia. Jak widać, komisy mają się bardzo dobrze. Nie tylko te z samochodami, ale ogólnie wszystkie. Chyba musi być w nich coś wyjątkowego, jeśli nadal wiele osób korzysta z ich usług. Należy jednak sprawdzić dokładnie firmę oraz opinie o niej np. na stronach internetowych, forach. Zdarzają się oszuści i należy na nich uważać.