Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to pojęcie, które łączy w sobie dwie kategorie. Jedną z nich jest oczywiście medycyna rozumiana jako wiedza o zdrowiu i chorobach. Drugą natomiast jest estetyka, która należy do kategorii filozoficznej. Łącząc te dwie kategorie otrzymano nową gałąź medycyny nakierowaną na podniesienie komfortu życia osób zdrowych. Ta wysoka jakość życia ma być osiągana poprzez profilaktykę procesu starzenia skóry. A ona sama obejmuje różnego rodzaju zabiegi, co odróżnia ją od tradycyjnej kosmetologii.

Zabiegi chirurgii plastycznej

Jeśli ktoś interesuje się poprawą kondycji swojej skóry, powinien zwrócić uwagę wyłącznie na renomowane gabinety medycyny estetycznej. Należy bowiem pamiętać, że zabiegi chirurgii plastycznej to zabiegi głównie inwazyjne. Bez względu na to, czy ich celem jest redukcja zmarszczek, walka z cellulitem, czy powiększenie piersi - warto poprosić o ich wykonanie specjalistę. Jest to gwarancja nie tylko efektywności zabiegu, ale też zachowania bezpieczeństwa i tym samym zdrowia zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.

Renomowany salon medycyny estetycznej

Współpraca z renomowanym gabinetem to zawsze gwarancja pełnej satysfakcji. W gabinetach takich jak Medycyna Estetyczna Derm-Estetyka można zawsze liczyć na pełen profesjonalizm. Jego pierwszym przejawem jest dogłębny wywiad z pacjentem. Analiza jego potrzeb, a także stanu zdrowia pozwala zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie. Na konsultację nigdy nie należy udawać się z nastawieniem, że wie się lepiej, co jest w danym przypadku potrzebne. O tym powinien zdecydować zawsze lekarz. To on jest specjalistą i to on najlepiej wie, jaki zabieg w danym przypadku będzie najlepszy.

Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Długą listę otwierają zabiegi laserowe, o których najczęściej mówi się w kontekście zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jeśli chodzi o światło, to nadaje się idealnie do usuwania blizn. Masaże mechaniczne i podciśnienie to niezastąpione metody na walkę z cellulitem. Fale radiowe to z kolei metoda idealna na spłycanie zmarszczek i ich wypełnianie. Podobnie działają wypełniacze i toksyna botulinowa. Poza nimi wśród zabiegów medycyny estetycznej wymienić można również peelingi, nakłuwanie, kriolipolizę, czy zabiegi biostymulacyjne. Jak więc widać lista tych zabiegów jest bardzo długo, a samodzielny wybór niekoniecznie może być optymalny.

Czego dotyczy zakres medycyny estetycznej

Mówiąc o zabiegach nie sposób nie spróbować też określić, w czym tak ogólnie pomagają. Bo nie tylko w walce ze zmarszczkami czy cellulitem tutaj chodzi. Ogólnie rzecz biorąc zabiegi z zakresu medycyny estetycznej obejmują również walkę z potliwością, usuwanie nadmiernego owłosienia, korekcję uzębienia czy modelowanie konkretnych partii ciała, w tym oczu, czy ust. Właściwie wszystko to, co ma poprawić estetykę wyglądu człowieka w ramach tej gałęzi medycyny się mieści. Dlatego wiele potrzeb jest w takich gabinetach realizowanych.