Przedsiębiorczość zawsze w cenie

W gruncie rzeczy każdy z nas jest przedsiębiorcą. Blog 10tysiecy.pl, blog o biznesie, porusza tematykę przedsiębiorczości, mówi o opuszczaniu strefy komfortu. To tam znajdziemy wskazówki, jak żyć w zgodzie z samym sobą. To miejsce jest skarbnicą wiedzy o tym, jak zmienić to, co siedzi głęboko w nas.

Praca

Nawet osoba, która formalnie nie ma założonej własnej działalności gospodarczej, jest przedsiębiorcą. Zarządzamy. Nawet jeśli nie innymi ludźmi, to na pewno własnymi zasobami, nieruchomościami i ruchomościami, regulujemy zobowiązania i odkładamy część dochodów. Każdy z nas ma jakąś życiową misję i cele. Dążymy do ich spełnienia. 10tysiecy pokazuje mentalną zmianę, jaka zaszła w postrzeganiu definicji pracy. Kiedyś za pracę uważano wyłącznie 8 godzin na etacie. Dzisiaj diametralnie się to zmieniło. A z biegiem czasu będzie zmieniać się jeszcze bardziej.

Efektywność

Ważna jest realizacja projektów, czyli wykonanie określonych zadań, a nie spędzenie ośmiu godzin na krześle, czyli odbębnienie dniówki w narzuconym przez pracodawcę pokoju. Platforma, blog ma inspirować i wskazywać drogę ludziom kreatywnym takim jak twórcy, przedsiębiorcy, artyści. Oni mają jasno określony cel i wszystkie kroki w swoim życiu kierują w stronę jego spełnienia. Nie byłoby to możliwe bez wiedzy, umiejętności i pasji. Ci ludzie nie zadowolą się byle czym. Wyznają zasadę: wszystko albo nic, chcą zmieniać świat.

Odblokuj blokady

Obecne czasy wydają się wręcz doskonałe dla przedsiębiorców. Oczywiście wiele rzeczy może nas powstrzymywać. Jednak nigdy nie było lepszego czasu, aby zaczynać z poziomu mniej niż zero i zacząć prowadzenie firmy. Czego więcej chcieć od czasów, kiedy za złotówkę możemy upolować bilet na samolot w dowolne miejsce na ziemi? Bez przeszkód możemy kontaktować się z ludźmi na drugim krańcu świata. Internet, komunikacja, to nasze błogosławieństwo. Nieważne jest miejsce, w którym fizycznie przebywamy. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy pracować dla dowolnej osoby na świecie. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu.

Nie bój się ryzykować

Warto uświadomić sobie, że ludzie, którzy chcą wiele osiągnąć, każdego dnia opuszczają swoją strefę komfortu i pokonują siebie, własne ograniczenia i słabości. Jest to niezbędne, aby pójść o krok dalej. Statystyki mówią że 80% ludzi zgłasza zastrzeżenia co do satysfakcji ze swojej pracy. Idealnie kiedy pasja staje się pracą. Nie każdemu się to udaje, ale warto o to zawalczyć, całym sobą. I warto zacząć już dziś. Jaki będzie pierwszy krok?

Sadysfakcja

Kiedy nasza praca zarobkowa jest przyczyną frustracji, szybko może skończyć się to załamaniem nerwowym i depresją. Warto o tym pamiętać szczególnie, kiedy mamy rodzinę i dzieci. Dzieci, do prawidłowego rozwoju potrzebują widzieć rodziców szczęśliwych, a nie wiecznie znerwicowanych i zestresowanych. Frustracja z powodu pracy odbija się na całej rodzinie.