Pomocna zawieszka do kluczy

Wakacje właśnie się skończyły, dzieciaki wracają do szkoły. Część z nich dopiero rozpoczyna edukację w nowej szkole, część wraca do dobrze znanej sobie klasy, kolegów i koleżanek. Dzieci szybko rosną, by wspierać ich w rozwoju musimy powierzać im coraz bardziej odpowiedzialne zadania i obowiązki.

zawieszka do kluczy

Własny komplet kluczy

Jednym z kroków uczenia dziecka odpowiedzialności jest przekazanie mu jego własnych kluczy do domu. Nie zawsze jednak rodzice decydują się na ten krok, gdy są pewni, że dziecko dorosło do tego wyzwania. Często wynika to ze względów organizacyjnych, gdy na przykład trudno im odbierać dziecko o właściwej porze. Niestety dzieci, nawet te które wydają się dość dojrzałe, ze swej natury bywają roztrzepane i czasem zdarza im się takie klucze gubić. A zawieszka do kluczy to nie zawieszka do bagażu, więc raczej nikt nie poda na niej swojego adresu.

Rozwiązanie dla roztrzepanych i zapominalskich

Czy fakt, że rodzice powierzają klucze małemu dziecku musi od razu oznaczać ciągły strach, że te je zgubi. Czy zgubienie kluczy musi zawsze być bezpowrotne i powodować nie małe koszty wymiany zamków w drzwiach. Okazuje się, że wcale nie. Na ten problem znalazła rozwiązanie firma, która proponuje swoim klientom usługę Bezpieczne klucze mySafety. Proponowane rozwiązanie to brelok do kluczy z chipem NFC, na którym zapisano prośbę o kontakt właśnie z firmą mySafty. Ponadto na zawieszce znalazła się informację o nagrodzie dla znalazcy. Dzięki temu jest większa szansa, że ten skontaktuje się ze wskazaną infolinią. Każdy identyfikator do kluczy, który wydaje firma mySafty ma na chipie zapisany specjalny, unikalny numer ID, po którym wiadomo, do kogo wskazane klucze należą.

identyfikator do kluczy

Zasada działania

W przypadku zgubienia kluczy procedura wygląda mniej więcej tak. Osoba, która zgubiła klucze zgłasza to do mySafty i tak na prawdę pozostaje jej czekać, aż usługa zadziała. Z uwagi na fakt, że za zwrócenie kluczy przewidziana została nagroda, ich znalazca z pewnością szybko skontaktuje się z infolinią. To będzie oznaczało, że za przysłowiową chwilę klucze wrócą z powrotem do właściciela. Dzięki współpracy z kurierem mySafty w przeciągu kilu godzin odbiera klucze od znalazcy, a gdy te docierają do centrali odczytuje zapisany w breloku numer ID i przekazuje je bezpośrednio do właściciela. MySafty odpowiada za bezpieczeństwo danych adresowych, a wraz z zakupionym u nich brelokiem otrzymujemy usługę ważną aż 12 miesięcy.

Usługa Bezpieczne klucze przyda się nie tylko rodzicom dzieci, które w swej naturze lubią różne rzeczy zostawić w bliżej nieokreślonym miejscu. Będzie też dobrym rozwiązaniem dla wszystkich roztargnionych, bo przecież z tego nie zawsze się wyrasta.