Na co zwracać uwagę przy wynajmowaniu busa?

Wynajem busów staje się z roku na rok coraz to bardziej popularną opcją, na którą często decydują się zarówno rodziny z dziećmi, grupy znajomych czy osoby organizujące przyjęcia, takie jak wesela, wieczory panieńskie i kawalerskie czy urodziny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy komfortowo i wygodnie przewieźć większą ilość osób, nawet z bagażami, a nie chcemy rozdzielać grupy na kilka samochodów. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego busa oraz co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z wybraną przez nas firmą transportową. 

 

Bus Kuszewski na autostradzie

 

Wynajmowany bus odpowiadający naszym potrzebom

Na samym początku poszukiwań, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań dotyczących naszych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Nie mniej ważny jest też model wynajmowanego busa, ponieważ to on w największym stopniu będzie wpływał na komfort nazej podróży. Warto wybrać bus znanej i lubianej przez nas marki. Uznaniem w tej dziedzinie cieszy się Wypożyczalnia busów we Wrocławiu, która oferuje niezawodne Renault Trafic. Musimy dokładnie wiedzieć ile osób i w jakim terminie będziemy przewozić, dobrze jest też ustalić liczbę dzieci oraz to, ile miejsca na bagaże będziemy potrzebowali. Dla przykładu, wynajem busa 9 osobowego może znacznie różnić się w cenie za usługę czy dzień, zależnie od tego, czy potrzeba nam sporo miejsca na bagaże spakowane na kilkudniowy wyjazd, czy też szukamy jedynie transportu na jeden dzień czy wieczór dla grupy bez większej ilości toreb i walizek. Firmy często oferują modele samochodów o różnym wyposażeniu, takim jak na przykład klimatyzacja czy telewizja, co jest istotne zwłaszcza podczas dłuższych podróży, często jednak zwiększa cenę wynajmu.

 

Czym kierować się przy wyborze firmy?

Przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej firmy, warto zasięgnąć o niej opinii, czy to wśród znajomych i rodziny, czy też w sieci, szczególnie jeśli korzystamy z wynajmu po raz pierwszy. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z regulaminem firmy, szczególną uwagę zwracając na sposób odbioru i oddania samochodu, który powinien być przejrzysty i wygodny dla nas, a także na to, czy wprowadzony jest limit kilometrów, ponad który będziemy ponosić dodatkowe koszty. Przed odbiorem samochodu niezwykle ważne jest też to, by sprawdzić jaki jest jego stan techniczny- jeśli sami nie znamy się na tym zbyt dobrze, warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Samochód musi też koniecznie posiadać aktualny przegląd techniczny.

 

Przygotowanie na każdą ewentualność

Jadąc na wakacje czy wypad ze znajomymi nie przewidujemy oczywiście czarnych scenariuszy, jednak niemniej warto podjąć pewne kroki, by zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami na drodze i ich konsekwencjami. Dlatego tak ważne jest to, czy wynajmowany bus posiada szeroki pakiet ubezpieczenia AC/OC/ASSISTANCE. Warto również zastanowić się nad opcją jaką jest ubezpieczenie NNW, które pomoże nam uporać się z następstwami ewentualnych nieszczęśliwych wypadków. Podczas niespodziewanych atrakcji takich jak przebicie koła czy inne uszkodzenia samochodu, bardzo przydatna może być też pomoc firmy wynajmującej busy, dlatego warto sprawdzić czy wybrana przez nas oferta posiada taką opcję.

 

Rezerwacja busa z wyprzedzeniem

Wybór busów na wynajem jest dziś bardo szeroki, dlatego każdy na pewno znajdzie ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Pamiętajmy jedynie o tym, że są to usługi cieszące się dużą popularnością, dlatego dobrze jest zarezerwować je z wyprzedzeniem.

No thoughts on “Na co zwracać uwagę przy wynajmowaniu busa?”

Leave your comment

In reply to Some User