Kriolipoliza - sposób na smukłą sylwetkę

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej bywa trudne, zwłaszcza gdy zbędne kilogramy odkładają się w partiach ciała, takich jak: brzuch, uda, pośladki. W sytuacji, gdy dieta i aktywność fizyczna nie dają spodziewanych rezultatów, warto skorzystać z zabiegów wspomagających utratę wagi. Kriolipoliza to zabieg, którego pierwsze efekty w postaci utraty nawet do 45% tkanki tłuszczowej, można zauważyć już po upływie 2 - 3 tygodni. Zaledwie 6 tygodni wystarczy, by kriolipoliza przyniosła spodziewane rezultaty w postaci wyraźnego wyszczuplenia całej sylwetki, redukcji cellulitu i jędrniejszej skóry.

Nogi po zabiegu kriolipolizy w klinice Genesis

Kriolipoliza - zalety zabiegu

 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • wszechstronność,
 • szybkość działania,
 • zastosowanie nowoczesnych technik,
 • redukcja cellulitu,
 • ujędrnienie skóry i poprawa jej elastyczności,
 • widoczne wyszczuplenie całej sylwetki,
 • poprawa wyglądu skóry,
 • bezinwazyjność - zabieg bez skalpela, nie uszkadza struktur skórnych, nie wymaga rekonwalescencji.

 

Zabieg kriolipolizy krok po kroku

Zabieg trwa około 45 minut. Do miejsc na ciele szczególnie dotkniętych problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, przykładany jest aplikator, który zasysa skórę i schładza ją, co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe narażone na działanie niskiej temperatury są poddane działaniu mediatorów stanu zapalnego, w tym cytokin, które powoli, lecz równomiernie będą spalać tkankę tłuszczową przez 4 - 6 tygodni po zabiegu. Kriolipoliza jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, brak wyraźnej ingerencji w ciało i jego strukturę sprawiają, że można po niej normalnie funkcjonować, bez konieczności rekonwalescencji. Jednym skutkiem ubocznym zabiegu może być chwilowe zaczerwienienie skóry, ustępujące zazwyczaj w ciągu kilku godzin. Na efekty wizualne zabiegu należy czekać kilka tygodni, przez ten czas komórki tłuszczowe dotknięte działaniem cytokin ulegają spaleniu, czego pełen rezultat będzie można ujrzeć po upływie 6 tygodni od zabiegu. Osoby, które decydują się na serię zabiegów, powtarzaną co 4 tygodnie, na pełen efekt mogą czekać do 8 tygodni od ostatniego zabiegu.

Jeden zabieg może spalić nawet 45% tkanki tłuszczowej, czego efekt można ujrzeć po upływie kilku tygodni. Zabieg kriolipolizy obejmuje następujące partie ciała:

 • brzuch
 • biodra
 • uda
 • plecy
 • ramiona
 • boki tułowia
 • łydki

Jak zapewnia klinika Genesis, po zabiegu kriolipolizy stwierdza się trwałe wyniki przez okres minimum sześciu miesięcy. Dla podtrzymania efektów zalecane jest powtarzanie zabiegu co rok.

Konsultacja przed zabiegiem kriolipolizy w klinice Genesis

Dlaczego kriolipoliza jest tak skuteczna?

Poddanie problematycznych partii ciała działaniu temperatury niższej niż 10'C , poprzez zassanie fałdu skórnego, powoduje rozpoczęcie procesu spalania tkanki tłuszczowej.

1 - 2 dzień po zabiegu to początek stanu zapalnego w podskórnej tkance tłuszczowej, lipidy wchodzące w skład komórek tłuszczowych ulegają krystalizacji, co powoduje zwiększenie objętości komórki, a następnie uszkodzenie jej błony prowadzące do ustania procesów życiowych.

Między 15 a 30 dniem stan zapalny w tkance tłuszczowej zaczyna ustępować miejsca procesowi fagozytozy. Apoptozowe komórki tłuszczowe zostają otoczone i pochłaniane przez makrofagi, co skutkuje ich powolnym znikaniem z organizmu. To właśnie na tym etapie następuje widoczne zmniejszenie obwodów ciała.

Podsumowując, zabieg kriolipolizy polega na zmobilizowaniu organizmu do naturalnej reakcji obronnej przed działaniem niskiej temperatury, która objawia się stanem zapalnym prowadzącym do rozbicia komórek tłuszczowych, a następnie ich usunięcia z organizmu.

Kriolipoliza, dla kogo?

Zabieg kriolipolizy został stworzony z myślą o osobach, którym szczególnie trudno jest spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. W sytuacji, gdy deficyt kaloryczny, zdrowa dieta ani ruch fizyczny nie skutkują, warto zdecydować się na zabieg, szybko i bezboleśnie przywracający właściwe proporcje sylwetki, widoczne wyszczuplenie ciała jest osiągalne dla każdego. Kriolipoliza pomoże spalić do 45% tkanki tłuszczowej w zaledwie 6 tygodni.

No thoughts on “Kriolipoliza - sposób na smukłą sylwetkę”

Leave your comment

In reply to Some User