Jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci?

W dobie zalewu fake news'ami i niepotwierdzonych informacji słyszymy, coraz częściej, aby nie wierzyć wszystkiemu, co zostało napisane w internecie. Jest to radykalne podejście, jednak w dzisiejszych czasach znajdywanie informacji w internecie jest bardzo dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu, zwłaszcza, że coraz więcej twórców blogów jednotematycznych czy tych piszących blogi wielotematyczne dba o profesjonalizm tekstów i artykułów.

Czytelniczka bloga duhabex.com.pl

Czy ufać wszystkiemu, co znajdziemy w internecie?

Wiele ciekawych artykułów czy wiadomości o chwytliwych nagłówkach okazuje się zwykłymi wyolbrzymieniami czy jeszcze niepotwierdzonymi odkryciami (słynny przypadek udanego przeszczepu głowy, który krążył na portalach informacyjnych na całym świecie, jednak okazał się dużym naciągnięciem), jednak nie powinno nas to zrazić całkowicie do wszystkich informacji podawanych w sieci. Istnieją blogi, których autorami są wybitni specjaliści w swojej dziedzinie, które podążają za najnowszymi trendami i odkryciami, a niekiedy składają się na treść jakiejś książki, i jednocześnie spełniają wszystkie standardy wiarygodności. Przykładem takiego wiarygodnego źródła informacji jest strona duhabex.com.pl, gdzie pozyskać możemy wiele informacji na najważniejsze tematy.

Jakie blogi warto czytać?

Dobrze, ale czy warto czytać blogi w internecie, które niekoniecznie mają naukowe oparcie? Jeśli są to blogi z własnymi przemyśleniami czy biografią autora nie będzie łatwo nam znaleźć potwierdzenia tych informacji w innym źródle, jednak to do nas należy zadanie oceny wiarygodności czytanej treści i zaufania do autora. Każdą sensacyjną informację warto sprawdzić w innych pewniejszych dla nas źródłach, zwłaszcza, jeśli na pierwszy rzut oka wiadomość wydaje się nam podejrzana.

No thoughts on “Jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci?”

Leave your comment

In reply to Some User