Jak przejść przez okres ciąży?

Gdy zachodzimy w ciążę i zaczynamy oczekiwać swojego nowego członka rodziny, próbujemy zrobić dla niego dosłownie wszystko. Skupiamy się na swoim własnym zdrowiu, wiedząc, że będzie mieć ono ogromny wpływ na rozwój płodu. Sięgamy po specjalistyczne książki, poradniki i gazety dedykowane przyszłym mamom, wczytując się w występujące w nich artykuły i starając się stosować do ich zaleceń i bezcennych rad. To wszystko może nam też zaproponować dobra szkoła rodzenia. Zapiszmy się do niej jak najszybciej, aby jeszcze lepiej przygotować się do narodzin swojego pierwszego dziecka.

darmowa szkoła rodzenia

Aktywna w ciąży

W niejednym mieście występuje już darmowa szkoła rodzenia. Jeśli nie stać nas więc na zapisanie się do prywatnej placówki, skorzystajmy z tej zupełnie bezpłatnej. Poszukajmy jej w swojej okolicy. Najlepiej by było, abyśmy do takiej szkoły mogły dojść sobie na piechotę. Przy okazji zaczniemy częściej spacerować, a ruch fizyczny na pewno pomoże nam łagodniej przejść przez całą ciążę. Oczywiście możemy również na własną rękę dbać o swoją sprawność. Starajmy się przynajmniej trzy razy w tygodniu chodzić na dłuższe spacery, a w pierwszych miesiącach ciąży zastępujmy je czasem delikatnymi biegami. Jeśli dotychczas ćwiczyłyśmy regularnie na siłowni, wcale nie musimy kompletnie rezygnować z tego rodzaju aktywności. Kobietom w ciąży też jest ona polecana - ćwicząc siłowo, musimy jednak od teraz stosować mniejsze obciążenia, by nie zaburzyć rozwoju płodu i przypadkiem nie zrobić sobie żadnej krzywdy. Wiele szkół rodzenia oferuje również szereg zajęć sportowych, które dbają o kondycję, sprawność i dobre samopoczucie kobiet przed i po porodzie. Przykładowo, darmowa Szkoła Rodzenia Mama i Ja- www.mamaija.info.pl, ul. Kochanowskiego 6, 60-844 Poznań- oferuje zajęcia Aktywna Mama oraz Aktywna Mama po porodzie. Na ten rodzaj zajęć można przychodzić z niemowlętami i wspólnie aktywnie spędzać czas.

Szkolenie rodzenia

Najprawdopodobniej najbardziej przeraża nas sam moment porodu. Szkolenie rodzenia pozwoli nam się do niego właściwie przygotować. Jeśli nigdy wcześniej nie byłyśmy w ciąży, na pewno codziennie zastanawiamy się nad tym, czy sam poród okaże się dla nas bolesny. Boimy się go i wolałybyśmy się na niego nie decydować, jednak jako że nie jest to możliwe, najlepiej spróbujmy po prostu przełamać swój strach. Porozmawiajmy z kobietami, które wielokrotnie były już w ciąży. Pójdźmy na kawę z bliską koleżanką czy mamą i wyżalmy się jej, opowiadając o wszystkich nurtujących nas sprawach. Każda kobieta powie nam to samo. Ból podczas porodu naturalnego jest oczywiście dość spory, ale spokojnie można sobie z nim poradzić. Motywacją staje się myśl o dziecku. Wiedząc, że już niedługo będziemy mogły utulić je w swoich ramionach, jesteśmy w stanie pokonać każdy ból i dać z siebie jeszcze więcej podczas porodu. Przygotowując się do niego na szkoleniu z rodzenia, zapewniamy sobie dodatkowe wsparcie psychiczne. Zadbajmy o nie, a już nigdy nie będziemy bać się momentu porodu.

szkolenie rodzenia

Radość rodzicielstwa

Gdy już weźmiemy na ręce swoją małą kruszynkę, błyskawicznie zapomnimy o wszystkich problemach i dolegliwościach, z którymi zmagałyśmy się podczas samej ciąży. Skupimy się już tylko na swoim maluszku i na tym, by zapewnić mu dobre warunki do rozwoju. Pomoże nam w tym zarówno masaż Shantala dla niemowląt, jak i inne zabiegi dedykowane najmłodszym istotkom. Dbajmy o swoją pociechę jak najlepiej, by mogła się ona prawidłowo i zdrowo rozwijać.