Czy warto wynająć pokój w Nowym Sączu?

Nowy Sącz jest miastem niezwykle ciekawym dla turystów. Malownicza okolica, bliskość Beskidu Sądeckiego oraz dolina tak pięknej rzeki, jaką jest Dunajec - wszystko to sprawia, że goście chętnie spędzają czas na terenie tego miasta. Rozwojowi turystyki sprzyja tu dodatkowo fakt, iż noclegi w rejonie centrum miasta można znaleźć bez problemów. Z jakich atrakcji mogą skorzystać te osoby, które postanowią wypocząć właśnie w tym miejscu? Oto kilka propozycji dla wszystkich miłośników krajoznastwa, którzy mają zamiar wypoczywać w rejonie Nowego Sącza. Co koniecznie powinni zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części kraju?

Wycieczka po Beskidach

Piękne okolice Nowego Sącza

Kto znajdzie nocleg w Nowym Sączu, ten będzie mógł odwiedzić zarówno pobliskie miejscowości (takie jak Rytro czy Piwniczna), jak i piękne zamki, które przed wiekami powstały w dolinie Dunajca. Nie lada gratką będą też spacery po samym mieście. Przecież Nowy Sącz to moc cennych zabytków i pięknych budowli, obok których nie można przejść obojętnie. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Najciekawsze atrakcje Nowego Sącza

Jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Nowego Sącza jest rynek, ozdobiony potężnym ratuszem. Jego charakterystyczna wieża jest bardzo ważnym punktem w lokalnym krajobrazie, a piękna elewacja skutecznie przyciąga uwagę turystów. Innym zabytkiem, któremu w ścisłym centrum miasta warto się uważniej przyjrzeć, jest bazylika kolegiacka św. Małgorzaty. Świątynia ta może się pochwalić średniowiecznym rodowodem, majestatyczną sylwetką oraz cennymi dziełami sztuki sakralnej, które do dziś można podziwiać w jej wnętrzu. W czasie spaceru po Nowym Sączu warto też zajrzeć na teren zamkowych ruin. Roztacza się stąd wspaniały widok, a dzięki tablicom informacyjnym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat dziejów Nowego Sącza oraz wzniesionego tu w okresie średniowiecza zamku królewskiego. Piękne kamieniczki, synagoga oraz uliczki kuszące swym historycznym charakterem oraz Dom Gotycki, w którego murach mieści się obecnie Muzeum Okręgowe - oto kolejne atrakcje, których w tym mieście nie można pominąć. Dzięki nim można zdobyć wiele wiadomości na temat Nowego Sącza oraz okolicy, pełnej historycznych skarbów.

Biały klasztor w Nowym Sączu

Coś dla wielbicieli Kultury

Dla tych, którzy interesują się historią oraz kulturą ludową, bardzo ważnym punktem na mapie miasta będzie Sądecki Park Etnograficzny. Można tu miło i przyjemnie spędzić czas na terenie Miasteczka Galicyjskiego, można też wybrać się na spacer śladem perełek dawnej architektury ludowej. Na terenie tego skansenu można zobaczyć wiele cennych pamiątek po Lachach Sądeckich oraz Pogórzan. Można tu również zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Łemków, którzy przed II wojną światową licznie zamieszkiwali okoliczne wsie. Dziś zachowały się po nich drewniane cerkwie, widoczne w wielu wsiach leżących w pobliżu Nowego Sącza, oraz chałupy, których część udało się zgromadzić na terenie parku etnograficznego w Nowym Sączu.Bez wątpienia jest to ciekawa placówka muzealna, której warto poświęcić swój czas. Skansen ten zajmuje ogromną powierzchnię (20 hektarów), a zgromadzone na jego terenie zaskakują swą różnorodnością. Można tu ujrzeć blisko 60 obiektów ukazujących bogactwo oraz różnorodność ziemi sądeckiej. Dzięki temu spacer po skansenie staje się nie lada gratką oraz wyjątkową lekcją historii.

Korzyści z wynajęcia pokoju w Nowym Sączu

Piękne zabytki, liczne atrakcje i piękna sceneria sprawiają, że osoby, które znajdą pokój do wynajęcia w Nowym Sączu, na nudę z pewnością nie będą narzekać. Przykładem ciekawego miejsca, gdzie można wynająć nocleg jest: Pokoje Gościnne Villa Beata - Nowy Sącz; Zawiszy Czarnego 12 D, 33-300 Nowy Sącz; Tel: 605 478 855. Warto zajrzeć na ich stronę internetową: http://www.nocleginowysacz.pl, na której znajduje się cennik, o całkiem przystępnych cenach.  Nowy Sącz to wspaniałe miasto, na terenie którego każdy z nas będzie mógł spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.